Melbourne - View of Melbourne's eastern CBD skyline from Southbank Promenade with Princes Bridge and Flinders St, 2018
Průvodce městem

Melbourne

Melbourne, kulturní metropole Austrálie, je městem, které vaši návštěvu promění v nezapomenutelný zážitek. Prozkoumejte pestrou uliční uměleckou scénu, navštivte nádherné botanické zahrady či dokonce vydejte na výlet k Velkému oceánskému silnici. Nenechte si ujít procházku po břehu řeky Yarra a ochutnejte kávu v jedné z chic kaváren ve vzdušných arkádách. Ať už jste fanda sportu či milovník umění, Melbourne vás nadchne svou atmosférou a rozmanitostí.

Albany - View of the Port of Albany, Western Australia, taken from Mt. Melville.
Průvodce městem

Albany

Albany je město na jihozápadním pobřeží západní Austrálie, a je to jedno z nejstarších koloniálních osídlení v zemi. Nachází se na březích zálivu King George Sound a je známé svou nádhernou přírodou, historií a kulturním dědictvím. Historicky bylo Albany důležitým přístavem pro lodě plující mezi Evropou a východní Austrálií ještě před výstavbů Perthu. V důsledku toho má město mnoho historických budov a památek, včetně starého vězeňského komplexu a muzea.

Parkes - Parkes Centre of the Progressive.
Průvodce městem

Parkes

Parkes je malebné australské město, které nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Prohlédněte si slavné radioteleskop CSIRO Parkes Observatory, kde byl zachycen první přistání člověka na Měsíci. Užijte si příjemnou procházku po centrálním parku a obdivujte místní historické budovy. Nezapomeňte navštívit Klondike křižovatku a King's Theatre pro trochu místní kultury a zábavy. Parkes vás jistě okouzlí svou atmosférou a pohostinností.

Darwin - The changing face of Darwin as seen from the top of the West Lane Carpark in January 2010.
Průvodce městem

Darwin

Darwin je hlavním městem Severního teritoria v Austrálii a představuje bránu do exotického světa divoké přírody. Nachází se na pobřeží Timorského moře a je obklopeno nádhernou krajinou, tropickými lesy a nedotčenými plážemi. Toto město oplývá kulturní rozmanitostí a nabízí živý urbanistický život, spolu s řadou muzeí, galerií a tradičních trzist. Darwin je také ideálním výchozím bodem pro objevování národních parků Kakadu a Litchfield.

Olympic Dam - Main shafts of Olympic Dam Cu-U-Au-Ag mine in South Australia: Sir Lindsay Clark Shaft is left, Robertson shaft is right
Průvodce městem

Olympic Dam

Olympic Dam je malé australské město v Jižní Austrálii, známé především díky svému obrovskému ložisku uranu, mědi a zlata. Jde o důležité těžební centrum, které přitahuje mnoho zaměstnanců a odborníků. Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je zde národní park Kati Thanda-Lake Eyre s jedinečnou faunou a florou. Navštivte také blízké město Roxby Downs pro více občanské vybavenosti a možností k rekreaci. Připlánujte si návštěvu této unikátní oblasti a objevte krásy Australského venkova.

Newman - The sign of Newman College, University of Melbourne, with the Mannix wing visible in the background.
Průvodce městem

Newman

Newman je malebné městečko, které osloví milovníky klidu a přírody. Nachází se v malebné krajině a svou atmosféru tvoří společenství útulných kaváren a restaurací. Navštivte místní historické budovy, parky a zábavní centra pro celou rodinu. Nezapomeňte také vyzkoušet speciální místní pokrmy v některé z lokálních restaurací. Newman je ideálním místem pro pohodový pobyt a relaxaci s rodinou či přáteli.

Narrandera - Murrumbidgee River at Narrandera.
Průvodce městem

Narrandera

Narrandera je malebné městečko v australském Novém Jižním Walesu, ležící na březích řeky Murrumbidgee. Tato perla australského venkova nabízí nádherné přírodní scenérie, bohatou historii a pohostinnost místních obyvatel. Objevte okouzlující parky, historické stavby a vodní sporty na řece. Nezapomeňte navštívit nedalekou koalovou rezervaci, kde se můžete setkat s těmito rozkošnými australskými tvory ve svém přirozeném prostředí.

Narrabri - The antennas of the Australia Telescope Compact Array, near Narrabri, NSW.
Průvodce městem

Narrabri

Narrabri je malebné australské město ležící ve státě Nový Jižní Wales. Tato lokalita je obklopena nádhernou přírodou a nabízí široké spektrum outdoorových aktivit. Můžete se těšit na návštěvu rozlehlých parků, krásných jezer a úchvatných pohoří. Narrabri je také známý svým pěstováním bavlny, což přispívá ke svéráznému kouzlu tohoto regionu. Navštivte Narrabri pro nezapomenutelný zážitek spojený s australskou přírodou a malebnými scenériemi.

Adelaide - Adelaide festival centre and hyatt hotel by the torrens river
Průvodce městem

Adelaide

Adelaide, nádherné australské město, je dokonalým místem pro ty, kteří touží pozkoumat kouzlo jižní Austrálie. Toto elegantní město vás okouzlí nádhernými budovami, jako jsou kostel sv. Petra nebo budova parlamentu, a zároveň nabídne bohatý kulturní život v podobě Adelaide Festivalu či uměleckých galerií. Vychutnejte si procházku po promenádě Glenelg nebo odpočiňte v okouzlujících botanických zahradách. Milovníci vína pak ocení návštěvu nedalekých vinařských oblastí Barossa Valley a McLaren Vale.

Orange - The local convenience store in Orange NSW.
Průvodce městem

Orange

Orange je malebné město ležící na jihu Francie. Jeho historické centrum nabízí řadu zachovalých památek z římského období, včetně impozantního divadla Théâtre Antique a Vítězného oblouku, obě majestátní památky na seznamu UNESCO. Procházejte se úzkými uličkami a ochutnejte místní gastronomii ve vinárstvích a restauracích. Nedaleko města Orange se rozkládá klidný venkov s vinnými sklepy a vinicemi, ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Orange je také skvělým výchozím bodem pro objevování Provence.

Normanton - Normanton in Gulf Savannah, Australia
Průvodce městem

Normanton

Normanton je malebné městečko v Anglii, které vás okouzlí svým klidným a přátelským prostředím. Prozkoumejte jeho historické středisko, kde objevíte nádherné zahrady, malé obchůdky a útulné kavárny. Nezapomeňte navštívit místní kostel sv. Jana Křtitele, který je jednou z nejstarších památek ve městě. Normanton je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolní krajiny, kde najdete bohatou přírodu, překrásné lesy a malebné vesničky. Navštivte Normanton a nechte se unést jeho pohodovou atmosférou.

Mount Gambier - The Blue Lake, Mount Gambier South Australia
Průvodce městem

Mount Gambier

Mount Gambier je malebné město v jihovýchodní části Austrálie, známé především díky svému dominantnímu vrchu a krásnému jezeru Blue Lake. Návštěvníci si mohou užít nejen překrásné krajině v okolí, ale také nespočet jeskyní a pěších stezek. Poznejte historii města v muzeu Lady Nelson, prohlédněte si působivý obří strom Umpherston Sinkhole nebo se zaposlouchejte do zpěvu místních ptáků v botanické zahradě. Mount Gambier je dokonalým místem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Moruya - Moruya Heads, looking south
Průvodce městem

Moruya

Moruya je malebné a pohostinné město v australském Novém Jižním Walesu. Je obklopeno nádhernou přírodou, na jedné straně řekou Moruya a na druhé straně oceánem. Dominantou města je historický kamenný most. K hlavním turistickým atrakcím se řadí idylické pláže, kde můžete relaxovat, surfovat či potápět. Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu Národního parku Eurobodalla, který nabízí krásné procházky, vyhlídky a možnost pozorovat divokou zvěř.

Moree - Main street, Moree, NSW
Průvodce městem

Moree

Moree je malebné australské městečko, které se nachází v Novém Jižním Walesu. Toto kouzelné místo je známé především svými léčivými termálními prameny, které přitahují turisty z celého světa. V Moree si také nenechte ujít návštěvu bohatého kulturního dědictví a historických budov. Pro milovníky přírody je ideálním místem okolní krajinou, kde můžete pozorovat místní floru a faunu. Navštivte tento skvost a užijte si relaxaci v srdci Austrálie.

Mudgee - La Cudgegong, rivière de Nouvelle-Galles du Sud en Australie
Průvodce městem

Mudgee

Mudgee je malebné australské město ležící v Novém Jižním Walesu. Toto okouzlující místo je známé svou vínařskou tradicí a fascinující krajinou. Navštivte místní vinice a ochutnejte oceňovaná vína, prozkoumejte centrum města s historickou architekturou a útulnými kavárnami. Nezapomeňte zavítat na Farmers Market, kde můžete ochutnat čerstvé místní produkty. Pro příznivce outdoor aktivit nabízí okolí Mudgee ideální podmínky pro pěší turistiku nebo jízdu na kole.

Merimbula - The metal seals on the corner of Market and Main streets Merimbula.
Průvodce městem

Merimbula

Merimbula je malebné australské městečko, které se může pochlubit nádhernou přírodou a působivými plážemi. Procházka po jejích pobřežních stezkách nabízí úchvatné výhledy na křišťálově čisté vody. Navštivte Pambula Beach, jednu z nejkrásnějších pláží v regionu, a vychutnejte si relaxaci obklopeni divokou přírodou. Nezapomeňte navštívit báječné kavárny a restaurace, které v Merimbulu najdete, a ochutnat skvělé mořské pokrmy.

Albury - Over looking Albury, New South Wales.
Průvodce městem

Albury

Albury je malebné australské město, které se nachází na hranici mezi Novým Jižním Walesem a Victorii. Užijte si přírodní krásy místních parků a zahrad, procházejte se po malebných říčních nábřežích nebo navštivte kulturní a historické památky v centru města. Nezapomeňte ochutnat místní vína a vydejte se do okolí prozkoumat nedotčenou krajinnou krásu, která zahrnuje úchvatné hory, údolí a malebné vesnice. Albury je ideálním místem pro romantické i rodinné dovolené.

Hobart - Wide shot of Cenotaph (war memorial) in Hobart, Tasmania.  Taken December 2007.
Průvodce městem

Hobart

Hobart, hlavní město australského ostrova Tasmánie, je malebné přístavní město s bohatou historií a kouzelnou přírodní scenérií. Prozkoumejte fascinující historické stavby v centru města, jako jsou starobylý Salamanca Place či Battery Point. Navštivte také nádherné botanické zahrady Royal Tasmanian Botanical Gardens a nepropásněte výborné muzeum MONA - Museum of Old and New Art. Hobart je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní neuvěřitelné přírody národních parků, jako je Mount Wellington nebo Freycinet National Park.

Mildura - Mildura, Victoria, Australie: la grand rue
Průvodce městem

Mildura

Mildura je malebné australské město, které se nachází na severozápadě státu Victoria. Město je známé svou pohostinností, vinicemi a ovocnými sady. Návštěvníci si zde mohou užít nádherné západy slunce, procházky podél řeky Murray a návštěvy místních vinic. Určitě nevynechejte ochutnávku místního vína a zkuste vyhlášené citrusové ovoce. Pokud hledáte klid a pohodu, prozkoumejte zdejší přírodní parky a krajinu a vychutnejte si malebné australské prostředí.

Launceston - Launceston College, Tasmania, Australia
Průvodce městem

Launceston

Launceston je malebné město na severu australského ostrova Tasmánie. Pro svou překrásnou přírodu a historickou architekturu je ideální destinací pro turisty. Navštivte Cataract Gorge, unikátní zelený kaňon s visutým mostem a lanovkou, který nabízí dechberoucí výhledy. Prozkoumejte přátelské uličky Starého města s galeriemi, kavárnami a obchody s místními produkty. Nevynechte také Queen Victoria Museum a Art Gallery, kde najdete sbírky umění a přírodovědné exponáty.

Kowanyama - Mitchell MagnificentLagoon08
Průvodce městem

Kowanyama

Kowanyama je malebné australské městečko situované v Queenslandu. Toto místo je ideální destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Navštivte místní národní parky a prozkoumejte fascinující krajinu plnou exotických rostlin a zvířat. Ponořte se do kultury domorodých obyvatel Austrálie a vychutnejte si tradice tohoto unikátního místa. Nezapomeňte také na rybaření, kempování a pozorování ptáků, které Vám Kowanyama nabízí. Zahalte se do atmosféry této nezvyklé destinace a zažijte dovolenou na neokoukaném místě.

Kingscote - Main street of en:Kingscote, South Australia
Průvodce městem

Kingscote

Kingscote, malebné městečko na ostrově Kangaroo v Austrálii, láká návštěvníky svým přátelským kouzlem a pestrým životem. Prozkoumejte historické budovy, jako je Hope Cottage a Reeves Point, nebo si užijte procházku po nábřeží a pozorujte překrásné výhledy na Nepean Bay. Navštivte nedalekou pelikání kolonii a obdivujte rozmanitý život zdejší fauny. Nezapomeňte na degustaci místních specialit v restauracích a kavárnách a ochutnejte ryby a mořské plody čerstvé z moře.

Ostrov lorda Howea - Calcarenite, Anderson Road, Lord Howe Island
Průvodce městem

Ostrov lorda Howea

Ostrov lorda Howea je malebný klenot Tichého oceánu, který se nachází mezi Austrálií a Novým Zélandem. Tento úchvatný ostrov je rájem pro milovníky přírody, potápěče a cestovatele vnímavé k fascinující krajině. Ostrov nabízí nádherné pláže, tyrkysové laguny, divoké útesy a pozoruhodné horské vrcholky. Přírodní rezervace zde hostí unikátní flóru a faunu, nechybí ani bohatý podmořský svět s masivními korálovými útesy. Prozkoumejte tento exotický ráj a užijte si jeho klid, krásu a nezapomenutelné zážitky.

Kalgoorlie - Dugan Street looking NE from Congdon Street, Kalgoorlie, Western Australia
Průvodce městem

Kalgoorlie

Kalgoorlie je australské zlatokopecké město s fascinující historií. Prozkoumejte místní muzea, jako je Zlatokopecké muzeum WA, kde se dozvíte více o těžbě zlata. Projděte se po historické Hannan Street, plné malebných budov. Určitě navštivte impozantní Super Pit, největší povrchový důl v zemi, a závěrem si užijte nádherné výhledy na australskou přírodu z Mount Charlotte Lookout. Dovolená v Kalgoorlie je ideální pro milovníky historie a přírody.

Karratha - Aerial view of Karratha, Western Australia
Průvodce městem

Karratha

Karratha je malebné australské město situované v západní Austrálii, nedaleko Pilbara regionu. Toto město je ideální základnou pro objevování okolní divoké přírody a nádherných národních parků, jako je park Karijini či Millstream-Chichester. Navštivte také impozantní pobřeží s krásnými plážemi, kde můžete relaxovat, šnorchlovat nebo pozorovat delfíny a žraloky. Karratha nabízí také řadu místních obchodů, restaurací a ubytování pro pohodlný pobyt ve městě.

Perth - Perth city skyline from Kings Park, Western Australia
Průvodce městem

Perth

Perth, hlavní město Západní Austrálie, nabízí ideální kombinaci městského života a přírodní krásy. Procházejte se po malebné nábřeží řeky Swan, navštivte jemné písčité pláže Indického oceánu a prozkoumejte rozsáhlé Kings Park. Užijte si také bohatou gastronomickou scénu, muzejní výstavy a nedaleký ostrov Rottnest s přátelskými quokkas.

Paraburdoo - Spinifex plain near Paraburdoo, Western Australia.  Photo credit: S. Dowling
Průvodce městem

Paraburdoo

Paraburdoo je malebné městečko v západní Austrálii, proslulé svými impozantními scenériemi a blízkostí k národním parkům, jako je Karijini. Návštěvníci mohou obdivovat úchvatné kaňony, vodopády a nedotčenou divočinu, nebo prozkoumat okolní oblasti na pěších výletech či výpravách. Oblast je také známá bohatstvím minerálních zdrojů a těžbou železné rudy. Paraburdoo nabízí autentický zážitek z australského venkova a příležitost objevit a pochopit místní kulturu a krajiny.

Whyalla - En:View across Whyalla from the Hummock Hill lookout, Whyalla, South Australia
Průvodce městem

Whyalla

Whyalla je malebné australské město, které se nachází na pobřeží Spencergulfu v jižní Austrálii. Proslulé svou ocelářskou historií, toto město nabízí širokou škálu průmyslových i přírodních zajímavostí. Při návštěvě nezapomeňte navštívit památky související s těžbou železa a ocelářstvím. Kromě toho můžete užít úžasné pláže, přírodu a pozorování delfínů přímo z pobřeží. Whyalla je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít kombinaci průmyslu a přírody v jednom.

Winton - Main street of Winton, outback Queensland, Australia
Průvodce městem

Winton

Winton je malebné městečko, které překypuje nejen přírodou, ale i kulturními atrakcemi. Procházejte se malebnými uličkami a navštivte historické památky, jako je starý kostel či muzeum. Winton také nabízí úchvatné přírodní scenérie, ideální pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Jezdectví nebo golf zde patří mezi oblíbené outdoorové aktivity. Nakonec se zastavte v některé z místních restaurací či hospůdek, kde ochutnáte tradiční českou kuchyni a vychutnáte si pohostinnou atmosféru.

Wollongong - Wollongong Foreshore Park
Průvodce městem

Wollongong

Wollongong je malebné australské město, které se pyšní nádhernými plážemi a panoramaty. Procházka po strmých útesech nad oceánem vám nabídne dechberoucí výhledy, zatímco městské centrum je plné útulných kaváren a restaurací. Navštivte zdejší maják, prohlédněte si botanickou zahradu nebo si udělejte výlet na nedalekou vyhlídkovou plošinu Bald Hill. Wollongong je ideální destinací pro milovníky přírody a aktivní dovolené.

Newcastle - Newcastle Customs House - Newcastle, Australia
Průvodce městem

Newcastle

Newcastle je malebné anglické město, které naleznete na severovýchodním pobřeží země. Především pro své historické památky a bohatou kulturu stojí za návštěvu. K nejznámějším turistickým atrakcím patří ikonický most Tyne Bridge a hrad Newcastle Castle. Procházka po nábřeží Quayside nabízí úchvatné výhledy na město. Newcastle je také známý svým nočním životem a útulnými hospůdkami, které svádějí k posezení a ochutnání místního piva.

Windorah - Windorah's Solar Farm dishes taken from the roadside (Diamantina Developmental Road) on a hot summer day
Průvodce městem

Windorah

Windorah je malebné australské město, které nabízí jedinečný zážitek v srdci outbacku. Prozkoumejte překrásnou přírodu v okolí města, například národní park Cooper Creek, kde můžete pozorovat bohatou faunu a flóru. Nezapomeňte navštívit historickou budovu Royal Mail, která slouží jako muzeum a informační centrum. Pro milovníky rybolovu je tu ideální příležitost chytat ryby na řece Cooper, která obklopuje město. Windorah je dokonalým místem pro odpočinek a poznávání nekonečného australského outbacku.

Taree - St Paul's church is the oldest building in Taree NSW Australia.
Průvodce městem

Taree

Taree je malebné australské město, které nabízí dokonalou kombinaci přírodní krásy a kouzelného venkovského života. Procházejte se po malebných uličkách se stromy a podívejte se na historické budovy, které tvoří jeho jedinečný charakter. Navštivte místní trhy, kde můžete ochutnat vynikající místní produkty. Nezapomeňte vyrazit na výlet do okolní přírody a užijte si nezapomenutelný zážitek při objevování nádherných parků a rezervací, které Taree obklopují.

Tennant Creek - From 'Freedom, Fortitude and Flies' a social history exhibition in Tennant Creek
Průvodce městem

Tennant Creek

Tennant Creek je malebné australské městečko s přátelskou atmosférou. Nachází se v Severním teritoriu a je obklopeno nádhernými přírodními scenériemi. Navštivte zdejší důl Battery Hill Mining Centre, kde se můžete seznámit s historií těžby zlata v oblasti. Užijte si také procházku kolem oblasti The Pebbles, kamenité krajiny s neobvyklými útvary. Tennant Creek je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství, kteří si chtějí užít trochu klidu a nevšedních zážitků.

Thargomindah - Hot water bore hole into the Great Artesian Basin in Thargomindah.
Průvodce městem

Thargomindah

Thargomindah je malebné australské městečko ležící ve státě Queensland. Toto odlehlé město je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodu v srdci australského outbacku. Navštivte místní historické muzeum a naučte se více o historii a kultuře regionu. Prozkoumejte okolní přírodu, která nabízí nádherné scenérie, pozorování volně žijících zvířat a možnosti pěší turistiky. Nezapomeňte ochutnat tradiční australskou kuchyni a vychutnat si nezapomenutelný zážitek v této jedinečné lokalitě.

Dubbo - Overlooking Dubbo from the suburb of West Dubbo.
Průvodce městem

Dubbo

Dubbo je malebné australské město, které nabízí řadu atrakcí pro každého cestovatele. Navštivte zdejší zoologickou zahradu Taronga Western Plains Zoo, kde můžete pozorovat exotická zvířata z celého světa. Pro milovníky historie doporučujeme Dubbo Observatory a Old Dubbo Gaol, staré vězení otevřené jako muzeum. Nenechte si ujít procházku po břehu řeky Macquarie a ochutnejte místní pokrmy a vína v jedné z mnoha restaurací a vináren ve městě.

Tamworth - Tamworth Regional Council office building, Tamworth, NSW.
Průvodce městem

Tamworth

Překrásná Tamworth je malebné městečko s intenzivní historií a panenskou přírodou, které se rozkládá v Anglii. Prohledejte jeho útulné uličky a nádherné nábřeží. Vynikající je hrad Tamworth a impozantní kostel sv. Edity. Nezapomeňte navštívit Drayton Manor Theme Park, oblíbený zábavní park s atrakcemi pro celou rodinu. V okolí Tamworthu si užijete nádherné procházky zámkem z 11. století, který poskytuje úchvatný výhled na celé okolí. Tamworth je ideální destinace pro milovníky historie a přírody.

Wagga Wagga - Wagga Wagga Public School. (Est 1871)
Průvodce městem

Wagga Wagga

Wagga Wagga je australské město, které se nachází v Novém Jižním Walesu. Jeho příjemná atmosféra a malebné okolí lákají milovníky přírody a relaxace. Můžete navštívit Botanickou zahradu Wagga Wagga, kde se můžete pokochat barevnými květinami a zvířaty v zoo. Nevynechejte také Muzeum umění Wagga Wagga, kde se můžete seznámit s australským uměním. Užijte si piknik v parku Victory Memorial Gardens a odpočiňte si na březích řeky Murrumbidgee.

St. Geogrge - The St George Stadium, home ground of the St. George Saints Football Club, in Rockdale, New South Wales. The building has been condemed and the roof of the grand stand has disappeared.
Průvodce městem

St. Geogrge

St. George je malebné město s přátelskou atmosférou na jihozápadě státu Utah v USA. Nabízí nádherné scenérie a množství outdoorových aktivit, jako je turistika, golf či horolezectví v okolních červených skalách a národních parcích. Ve městě najdete historické budovy, muzea a zajímavou gastronomickou scénu. Navštivte například Dinosaur Discovery Site nebo zdejší univerzitní kampus. St. George je ideálním výchozím bodem pro objevování přírodních krás Utahu a sousedních států.

Port Hedland - The headquarters of the Port Hedland Port Authority, Port Hedland, Western Australia.
Průvodce městem

Port Hedland

Port Hedland je australské přístavní město na severozápadě země, v regionu Pilbara. Nabízí nádherné pláže, čisté vody a bohatý život v moři, ideální pro milovníky rybolovu a potápění. Navštivte místní kulturní centrum a galerii, kde se můžete dozvědět o původním dědictví regionu. Město je také významným průmyslovým centrem, zejména v těžbě železné rudy. Port Hedland je ideální destinací pro ty, kteří hledají neotřelý zážitek v neobyčejném prostředí australského západního pobřeží.

Canberra - Australian War Memorial in Canberra, Australian Capital Territory.
Průvodce městem

Canberra

Canberra, hlavní město Austrálie, je klidné a přehledné město s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jeho architektura představuje ukázku moderního urbanismu a urbanistického plánování. Canberra nabízí návštěvníkům množství muzeí, galerií a památek, jako je Národní galerie Austrálie nebo australský parlament. Pro milovníky přírody je zde možnost navštívit národní parky, které obklopují město, či prohlédnout si květinovou podívanou na Canberra Floriade. Užijte si atmosféru města a nechte se unést jeho kouzlem.

Katherine - The Ghan Railway also the Indian Pacific. This was taken in Cook, on one of the several stops.
Průvodce městem

Katherine

Katherine je malebné aukstralské město, které se nachází v Severním teritoriu. Obklopeno nádhernou přírodou a národními parky, jako je Nitmiluk, je ideálním výchozím bodem pro dobrodružné výlety a poznávání australské divočiny. Navštivte impozantní Katherine Gorge, kde můžete prozkoumat skalní malby domorodých kultur. Vychutnejte si koupání ve zdejších přírodních termálních pramenech a ochutnejte tradiční bush tucker pokrmy v místních restauracích.

Richmond - St John the Baptist Anglican Church Complex (2014)
Průvodce městem

Richmond

Richmond je předměstí v Melbourne, ve státě Victoria, Austrálie. Nachází se pouhých několik kilometrů východně od centra města Melbourne a je známé svými historickými budovami, živými nákupními ulicemi a kavárnami. Richmond je také domovem pro několik sportovních týmů a stadionů, včetně stadionu MCG, kde se hraje australský fotbal. Oblast je populární pro svou multikulturní atmosféru a širokou nabídku etnických restaurací, zejména vietnamských.

Quilpie - Facing East on Brolga Street - the main street of Quilpie, Queensland. [The Diamantina Developmental Road where is passes through Quilpie.]
Průvodce městem

Quilpie

Quilpie je malebné městečko v australském Queenslandu, které vás okouzlí svou neokouzlenou přírodou a autentickou atmosférou. Prozkoumejte místní obchody se suvenýry, návštěvnické centrum a vychutnejte si vynikající jídla v místních restauracích. Nezapomeňte navštívit nedalekou peřinu Baldy Top, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na okolní krajinu. Quilpie je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v srdci australského venkova.

Roma - Roma Street Parkland Amphitheatre
Průvodce městem

Roma

Roma, věčné město s bohatou historií, které se pyšní nespočtem architektonických skvostů a kulturních památek. Nenechte si ujít procházku po Koloseu, symbolu Římského impéria, nebo návštěvu impozantního chrámu Pantheon. Pokud toužíte po umění, navštivte Vatikán se Sv. Petrem či slavnou Sixtinskou kapli. Ať už si zamilujete fontánu di Trevi nebo posezení na Španělských schodech, Roma vás tyto magické zážitky dovede sjednotit v jediném městě.

Sydney - Sydney
Průvodce městem

Sydney

Sydney, největší australské město, je ideální destinací pro milovníky přírody i urbanistických skvostů. Navštivte ikonické operní divadlo a proslulý Harbour Bridge, který nabízí panoramatický výhled na záliv. Projděte se po pláži Bondi Beach nebo si dopřejte výlet do Malejšiho města malebných bibalkách-Blue Mountains. Objevte také bohatý život v okolním přírodním prostředí, např. v záchranné stanici pro koaly, kde můžete setkat i další zajímavá zvířata. Posilňte se v přístavní čtvrti, která nabízí širokou škálu restaurací s pokrmy z celého světa.

Coffs Harbour - Coffs Harbour IMG_4366
Průvodce městem

Coffs Harbour

Coffs Harbour je malebné australské pobřežní město, které nabízí nádherné pláže, tropické přírodní rezervace a živou atmosféru. Navštivte slavný Big Banana Fun Park s vodními jízdami a zábavou. Prozkoumejte Muttonbird Island přírodní rezervaci, kde můžete pozorovat mořské ptáky a tuleňovou kolonii. Užijte si sluníčko na jedné z krásných pláží, jako je Park Beach nebo Diggers Beach. Coffs Harbour je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou, kde si užijete přírodu a australskou pohostinnost.

Port Lincoln - Port Lincoln Civic Hall.
Průvodce městem

Port Lincoln

Port Lincoln je malebné přístavní město ležící na jižním pobřeží Austrálie v zátoce Boston. Je známý svými četnými přírodními krásami, mořským životem a úchvatnými plážemi. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářské speciality založené na mořských plodech, zejména losos a tuňák, prozkoumání okolních národních parků a možnost vydat se na nezapomenutelné potápění s lachtany a žraloky. Port Lincoln je ideálním místem pro odpočinek a dobrodružství pro milovníky přírody a moře.

Kununurra - Ord River sandalwood plantation near Kununurra, Kimberley/Australia
Průvodce městem

Kununurra

Kununurra je malebné městečko situované v australském regionu Kimberley, které je ideálním výchozím bodem pro objevování divoké australské přírody. Toto místo je známé svými impozantními formacemi skal, vodopády a tropickými národními parky. V okolí města můžete navštívit Park Mirima Hidden Valley, kde se rozkládá fascinující skalní údolí. Město Kununurra nabízí i možnost vydat se na pěší výlety a zachytit tak nádheru australské krajiny a kultury.

Port Macquarie - Sunrise at Lighthouse Beach Port Macquarie
Průvodce městem

Port Macquarie

Port Macquarie je malebné pobřežní město na východním pobřeží Austrálie, známé svými krásnými plážemi a přírodními rezervacemi. Pro milovníky přírody je zde národní park Sea Acres, kde lze prozkoumat deštný prales, nebo koala hospital, kde se starají o zraněné koaly. Prostor pro odpočinek nabízí Hastings River s možností rybaření, pikniků a procházek na pobřeží. Nezapomeňte navštívit historické centrum města s jeho restauracemi a obchody.

King Island - Currie, Tasmania harbour on King Island in Tasmania, Australia. Photo taken by Karl Barnfather 04/Feb/07
Průvodce městem

King Island

King Island je malebný ostrov v Austrálii, známý svými jedinečnými kulinářskými zážitky a nádhernými přírodními scenériemi. Tento úchvatný ostrov nabízí návštěvníkům čisté pláže, bohatý život pod vodou a výjimečně čerstvé mořské plody. King Island je ideálním místem pro relaxaci, surfování nebo objevování místní kultury. Nezapomeňte navštívit maják Cape Wickham, ochutnat proslulý sýr a prozkoumat nedotčenou přírodu tohoto fascinujícího ostrova.

Hughenden - Hughenden, Queensland - Dinosaur
Průvodce městem

Hughenden

Hughenden je malebné městečko ležící v australském Queenslandu. Toto tiché místo je ideální pro milovníky přírody díky svému okouzlujícímu okolí a nádherným krajinným scenériím. V místě se nachází jedinečné Flinders Discovery Centre, kde můžete objevovat historii oblasti a místní přírodní bohatství. Poblíž místa se nachází také Porcupine Gorge National Park, kde si můžete užít pěší turistiku či pikniky. Nepřejeďte tuto malebnou zastávku během vaší cesty Austrálií.

Lismore - Lismore NSW Australia Aerial View from helicopter, overlooking the Bruxner Highway and Lismore CBD
Průvodce městem

Lismore

Lismore je malebné a historické město, které se nachází v australském Novém Jižním Walesu. Je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí perfektní mix městského života a venkovského klidu. Navštivte Reynold's Shopping Centre, procházejte se podél řeky Wilsons a relaxujte v kavárnách města. Nedaleko Lismore vás čeká národní park Nightcap a překrásné vodopády Minyon Falls, které stojí za návštěvu.

Inverell - Uniting Church, Inverell, NSW
Průvodce městem

Inverell

Inverell je malebné australské městečko obklopené nádhernou přírodou. Tato perla NákazaVýchodního Mexika se může pochlubit bohatou historií a kulturou. Procházejte se malebnou hlavní ulicí plnou zajímavých obchodů a kaváren. Navštivte místní muzea a galerie, které vás seznámí s historií a uměleckým dědictvím regionu. A nenechte si ujít příležitost prozkoumat okolní krajinu, která nabízí mnoho outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky, cyklistiky a vodních sportů.

Ceduna - Ex-OTC dish at Ceduna, South Australia.
Průvodce městem

Ceduna

Ceduna je malebné australské městečko ležící na jižním pobřeží země. Nabízí návštěvníkům nejen relax na krásných plážích, ale i řadu aktivit pro milovníky přírody, jako jsou pěší túry nebo pozorování volně žijících zvířat. Blízko města najdete také národní parky, kde můžete prozkoumat fascinující flóru a faunu. Ceduna je také známá svými rybařicími a mořskými plodůmi, kterým můžete ochutnat v místních restauracích. Ceduna je ideálním místem pro klidnou a odpočinkovou dovolenou.

Alice Springs - View of Alice Springs, Northern Territory, Australia, from Anzac Hill.
Průvodce městem

Alice Springs

Alice Springs je malebné město ležící v srdci australského kontinentu, které láká návštěvníky ze všech koutů světa. Toto místo je ideální základnou pro objevování kouzel australského Outbacku. Alice Springs je známá svou bohatou aboriginskou kulturou a nádhernou přírodou. Navštivte světoznámý skalní útvar Uluru, národní park West MacDonnell Ranges nebo se zúčastněte některého z místních kulturních festivalů. Alice Springs je také výchozím bodem prořízkum tajemného pouště a nezapomenutelných zážitků.

Weipa - Bauxite section on kaolinitic sandstone (white) at Pera Head (detail of photo C 006.jpg). Bauxite deposit Weipa, Australia.
Průvodce městem

Weipa

Weipa je neobyčejné australské město, které je ideálním cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se na poloostrově Cape York a nabízí úchvatné scenérie a nedotčené pláže, které si zamilujete. Prozkoumejte nekonečné možnosti rybaření, bushwalkingu a kempování v okolní divoké přírodě. Navštivte také místní tradiční komunity a seznámení se s aboriginskou kulturou. Weipa je skvělým místem pro objevování pravého ducha Austrálie a užití si nezapomenutelných zážitků.

Bamaga - Bamaga Road Southbound from Jardine River
Průvodce městem

Bamaga

Bamaga je malebné městečko na severním pobřeží Austrálie, které oplývá malebnou přírodou a bohatou kulturní historií. Prozkoumejte místní národní parky, jako je Cape York či Jardine River a užijte si nezapomenutelný zážitek z plavby podél břehů Torresova průlivu. Navštivte tradiční domorodé vesnice a seznámení se s původní kulturou australských obyvatel. Příznivci rybaření jistě ocení množství míst, kde lze zakusit dobrodružství. Bamaga je ideální destinace pro ty, kteří vyhledávají klid a neotřelé prostředí.

Cunnamulla - Statue of the "Cunnamulla Fella" erected as a tribute to song writer, Stan Coster and singer, Slim Dusty. The Cunnamulla Shire hall is in the background.
Průvodce městem

Cunnamulla

Cunnamulla je malebné městečko situované v australském Queenslandu, obklopené překrásnou přírodou. Svou poklidnou atmosférou, přátelskými obyvateli a nezapomenutelnými zážitky přináší jedinečný dojem z outbacku. Navštivte místní muzeum poblíž železniční stanice nebo se nechte unést na plavbě po řece Warrego. Vychutnejte si proslulou australskou pohostinnost v útulných kavárnách a restauracích. Při pobytu v Cunnamulla nezapomeňte navštívit zdejší ikonickou sochu 'Cunnamulla Fella', která dokonale symbolizuje australský venkov.

Townsville - Townsville city of Australia from the Mountain
Průvodce městem

Townsville

Townsville je malebné město na severovýchodě Austrálie. Oblast je obklopena nádhernými přírodními parky, korálovými útesy a tropickým podnebím. Město je známé svou krásnou plážovou promenádou a přátelskou atmosférou. Návštěvníci si mohou vychutnat pestrý výběr místní kuchyně i spoustu možností pro sportovní aktivity jako je potápění nebo vodní sporty. Navštivte Magnetic Island pro nezapomenutelný zážitek z pozorování volně žijících koal a jiné australské přírody. Prozkoumejte také nedaleký Paluma Range National Park.

Rockhampton - A picture of Rockhampton taken from Mount Archer.
Průvodce městem

Rockhampton

Rockhampton je přitažlivé australské město situované na východním pobřeží Queenslandu. Toto město nabízí jedinečnou směs historické architektury, malebných zahrad a subtropického podnebí. Prohlédněte si impozantní budovy z 19. století, navštivte ZOO a botanickou zahradu, nebo si užijte odpočinek na nedalekých plážích. Rockhampton je také výborným výchozím bodem pro návštěvu Velkého bariérového útesu a národního parku Cania Gorge. Posaďte se do kavárny a ochutnejte lokální speciality, jako je krokodýlí maso.

Cloncurry - Post Office Hotel at en:Cloncurry, Queensland
Průvodce městem

Cloncurry

Cloncurry je malebné australské město nacházející se ve státě Queensland. Toto historické těžařské centrum je známé svou důležitostí pro australskou těžební historii a bohatou kulturu. Při návštěvě Cloncurry si nenechte ujít návštěvu místního muzea a prohlídku jeho historických těžebních zařízení. Město je také obklopeno úchvatnou přírodní krajinou a nabízí řadu možností k pěší turistice, pozorování divoké přírody a kempování. Prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci australského venkova!

Yulara - Springtime in the Desert
Průvodce městem

Yulara

Yulara je malebné australské městečko, které slouží jako vstupní brána k národnímu parku Uluru-Kata Tjuta. Toto unikátní místo nabízí nezapomenutelné zážitky pro dobrodruhy, milovníky přírody a kultury. Navštivte impozantní skalní formace Uluru a Kata Tjuta, objevte bohatou historii a tradice původních obyvatel Austrálie a užijte si neuvěřitelné výhledy na pouštní krajinu. Prozkoumejte místní galerie a naučte se více o tradicích aboriginského umění a kultury nebo se vydejte na jeden z dobrodružných výletů, které Yulara nabízí.

Broome - Sunset over Cable Beach, Broome.
Průvodce městem

Broome

Broome je malebné australské město, které se nachází na západním pobřeží kontinentu. Toto neobyčejné místo nabízí nádherné pláže se zlatavým pískem a tyrkysovým mořem, které jsou jako stvořené pro slunění a relaxaci. Pro milovníky přírody je zde překrásná rezervace Broome Bird Observatory, kde si můžete vychutnat pozorování místních druhů ptáků. Navštívit můžete také historický komplex Pearl Luggers a naučit se o perlech a jejich těžbě v tomto regionu. Broome je jednoznačně destinace, kterou byste neměli minout.

Cooma - CPH railmotor No. 6 at Chakola station, Cooma Monaro Railway
Průvodce městem

Cooma

Cooma je malebné australské město obklopené úchvatnou přírodou. Nachází se v oblasti Nový Jižní Wales, nedaleko pohoří Snowy Mountains, které jsou ideální pro zimní sporty. Ve městě najdete řadu kaváren, muzeí a parků, které nabízejí dokonalou kulturní atmosféru uprostřed horské krajiny. Navštivte historické věznice Burnima Homestead, nebo si užijte procházku po Promenade Plaza, kde na vás čeká řada místních obchodů a suvenýrů.

Bundaberg - Picture of Bundaberg, Australia from the air.  Taken by the uploader, and released into the public domain.
Průvodce městem

Bundaberg

Bundaberg je malebné město na východním pobřeží Austrálie, známé svou úžasnou přírodou a plážemi. Prozkoumejte místní muzeum Bundaberg Rum, které vás seznámí s historií a výrobou oblíbeného australského rumu. Navštivte Mon Repos Conservation Park, kde můžete pozorovat hnízdění mořských želv. Poté se vydejte na nádherné pláže s bílým pískem a živým podmořským světem, ideální pro potápění či snorklování. Na své si přijdou i milovníci přírody, kteří mohou objevovat nedotčenou australskou divočinu.

Busselton - Taken by VH-WAC the brother Hossen27 who took it on 5th February 2006 at Busselton Regional Airport
Průvodce městem

Busselton

Busselton je malebné australské pobřežní město, které návštěvníkům nabízí skvělé pláže, působivé mořské životy a nádherné přírodní scenérie. Procházka po nejdelším dřevěném molu na jižní polokouli, Busselton Jetty, je zážitek, na který se nezapomíná. V okolí města se můžete věnovat více než jen plážovým radovánkám – navštivte okouzlující vinice regionu Margaret River, prozkoumejte jeskyně Leeuwin-Naturaliste National Park nebo se vydejte na pozorování velryb během jejich migrační sezony.

Mount Isa - Mount Isa, Queensland - The Sign
Průvodce městem

Mount Isa

Mount Isa je malebné australské město ležící v severozápadní části Queenslandu. Obklopeno nádhernou přírodou, je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika či kempování. Navštivte proslulý místní důl, který je stěžejním prvkem místní ekonomiky, nebo se vydejte na výlet do okolního národního parku. Prožijte nezapomenutelné chvíle v této malebné a klidné části Austrálie, která vám ukáže jinou tvář této rozmanité země.

Boulia - Boulia town in outback Queensland, Australia
Průvodce městem

Boulia

Boulia je malebné australské městečko s jedinečnou atmosférou. Odlehlá poloha v poušti Queenslandu nabízí úchvatné scenérie horizontu a nekonečné dálavy. Navštivte Stonehouse Museum, kde se dozvíte o historii osídlení oblasti, poznejte zdejší život těžařů a během noci si užijte průzračné hvězdné oblohy v místní observatoři. Nezapomeňte si prohlédnout tajemný přírodní fenomén Min Min lights a ochutnat pokrmy z vychytřené australské kuchyně v kulinářských podnicích města.

Bathurst - Courthouse at Bathurst, New South Wales, Australia. Facing Russell Street, this Neo-Classical courthouse with octagonal Renaissance dome was designed by the NSW Colonial Architect, en:James Barnet and completed in 1880. The wings, built as the postal and telegraph offices, were opened in 1877. The entire structure is 81 metres long and 45 metres wide.
Průvodce městem

Bathurst

Město Bathurst se pyšní svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Toto charmantní australské město nabízí návštěvníkům malebné procházky po historických ulicích s řadou zajímavých muzeí a galerií. Nezapomeňte navštívit impozantní katedrálu All Saints a prohlédnout si nádherné zahrady a parky, jako je Machattie Park nebo Bathurst Regional Art Gallery. Vychutnejte si místní kulinářské speciality v útulných kavárnách a restauracích. Bathurst je ideální destinace pro rekreační i kulturní turistiku.

Mackay - Mackay QLD, Town Hall 1912
Průvodce městem

Mackay

Mackay je malebné pobřežní město na východě Austrálie. Nabízí nádherné pláže a padnoucí zákoutí, které budou zaujímat jak rekreační, tak vášnivější dobrodruhy. Pro milovníky přírody je zde Eungella National Park, kde můžete pozorovat různorodou faunu a flóru včetně platypusů a koal. Navštivte také botanickou zahradu Mackay a nenechte si ujít skvělé restaurace a kavárny podél Marina přístavu, který odráží atmosféru tohoto klidného a přátelského městečka.

Proserpine - A view across Peter Faust Dam from a picnic area.
Průvodce městem

Proserpine

Proserpine, malebné australské městečko, se nachází v tropickém Queenslandu. Je obklopeno nádhernými plážemi, zelenými horami a báječnou přírodou. Proserpine je ideální destinací pro milovníky přírody, vodních sportů a klidných dovolených. Můžete navštívit místní Proserpine River Ecowalk a obdivovat krásu australského venkova. Proserpine je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu impozantního Velkého bariérového útesu a národního parku Whitsunday Islands, které lákají turisty z celého světa.

Coober Pedy - Sunset on the Breakways (Coober Pedy)
Průvodce městem

Coober Pedy

Coober Pedy je jedinečné australské město známé svými podzemními domy a doly na opály. Toto polopouštní místo nabízí nevšední zážitky, jako je návštěva podzemních kostelů nebo golfové hřiště bez trávy. Coober Pedy je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolní přírody, včetně Národního parku Kanku Panku. Pro jedinečný zážitek se ubytujte v jednom z místních podzemních hotelů či penzionů a poznejte zdejší svérázný způsob života.

Blackall - Gravestone of Jack Howe in Blackall cemetery, Queensland. True marriage is only between a man and a woman. Jack set notorious world records at…
Průvodce městem

Blackall

Blackall je malebné australské městečko bohaté na historii a kulturu. Procházejte se jeho útulnými ulicemi, navštivte tržiště s místními produkty a užijte si atmosféru pravého venkova. Nezapomeňte navštívit historickou vlněnou továrnu Blackall Woolscour, unikátní kulturní památku v regionu Queensland. Pro milovníky přírody je v okolí mnoho možností pro túry, pozorování ptactva či rybaření. Blackall je ideální destinace pro ty, kteří hledají klid a pohodu mimo rušná města.

Exmouth - The Exmouth boat harbour at sunset from the T'gallant yard of the STS Young Endeavour.
Průvodce městem

Exmouth

Exmouth je malebné přímořské městečko v Anglii, ideální pro milovníky vodních sportů a krásných pláží. Navštivte Devonské pobřeží Jurajského období, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, a užijte si procházku po South West Coast Path. Zajímavá místa v okolí zahrnují rezervaci Dawlish Warren a historický Powderham Castle. Pokud máte rádi jídlo, nezapomeňte ochutnat místní pochoutky, jako jsou fish and chips nebo krémový čaj.

Cairns - Cairns Port in Northern Queensland city Cairns
Průvodce městem

Cairns

Cairns je australské město na pobřeží Velkého bariérového útesu, ideální destinace pro milovníky přírody a dobrodružství. Prozkoumejte Daintree Rainforest, nejstarší tropický déšťový prales na světě, navštivte Tjapukai Aboriginal Cultural Park a se zážitkem domorodé kultury. Užijte si výlety na korálových ostrůvcích nebo skleněnou loď a potápění na Velkém bariérovém útesu. Ve městě navštivte Esplanade s množstvím restaurací, barů a obchodů, nebo se ochlaďte v laguně s výhledem na oceán.

Birdsville - Birdsville Hotel on Christmas morning, Birdsville QLD
Průvodce městem

Birdsville

Birdsville je malebné australské městečko ležící na hranicích Queenslandu a Jižní Austrálie. Pro milovníky přírody je Birdsville dokonalou zastávkou na cestách po australském outbacku. Navštivte zdejší známé závodiště, kde se každoročně konají koněspřežné závody, či prozkoumejte okolní nehostinnou krajinu, která skrývá nádherné přírodní úkazy, včetně největšího solného jezera v Austrálii, jezero Eyre. Poznejte půvab tohoto odlehlého koutu a vychutnejte si zdejší nekonečné vyprahlé pláně.

Hervey Bay - I took this pic on Torquay beach 2006
Průvodce městem

Hervey Bay

Hervey Bay, malebné australské město na východním pobřeží Queenslandu, je oblíbeným cílem pro milovníky přírody a plážových aktivit. Tento klidný a přátelský pobřežní ráj je ideální pro rodiny i dobrodružné cestovatele. Navštivte nádherné pláže, pozorujte velryby nebo se vydejte na výlet na nedaleký ostrov Fraser Island, největší písečný ostrov světa. Hervey Bay nabízí rovněž bohatý kulturní program a bohatý výběr restaurací s vynikající místní kuchyní.

Barcaldine - The "Tree of knowledge" monument, Barcaldine, Queensland
Průvodce městem

Barcaldine

Barcaldine je malebné australské městečko, které nabízí jedinečný pohled na venkovský život v Queenslandu. Pro milovníky historie je zde slavný Strom pracovního boje, symbol prvních dělnických akcí v zemi. Barcaldine také hostí festival „Australian Workers Heritage Centre“, kde si návštěvníci mohou užít různých aktivit a poznávat dějiny místních pracovníků. Pro milovníky přírody je v okolí města nádherná krajina s možnostmi pěší turistiky a pozorování divoké fauny a flóry.

Gold Coast - North Burleigh Beach, Gold Coast, Queensland seen from Mick Schamburg Park
Průvodce městem

Gold Coast

Gold Coast je australské pobřežní město s nádhernými plážemi, vzrušujícími zábavními parky a pestrým nočním životem. Projděte se slavnou pláží Surfers Paradise, zažijte adrenalinové atrakce v Dreamworld či Sea World a nenechte si ujít výhled z vyhlídkové věže SkyPoint. Navštivte i národní parky v okolí, které nabízí malebnou přírodu a množství turistických tras.

Armidale - Cathedral in Armidale
Průvodce městem

Armidale

Armidale je malebné město situované na Novém Jižním Walesu, v Austrálii, uprostřed krásné přírody. Toto město nabízí jedinečnou směs starých i nových hodnot. Choďte do historické části města a navštivte New England Regional Art Museum, které vystavuje díla australských umělců. Pro milovníky přírody je národní park Oxley Wild Rivers s úchvatnými vodopády ideálním místem. Určitě vyzkoušejte i místní venkovské vinice a ochutnejte typická australská vína.

Grafton - Being next to the river, this pub catered for the Cedar Getters and has a rich history?
Průvodce městem

Grafton

Grafton je malebné městečko s bohatou historií a přátelskou atmosférou. Toto australské místo je obklopeno nádhernými parky, řekou Clarence a působivými budovami z 19. století. Určitě navštivte známý Grafton Bridge, půvabné historické centrum a nezapomeňte se projít po nábřeží řeky. Grafton je také známý pro své Jacaranda Festival, kde se každý rok koncem října a začátkem listopadu rozkvetou stromy Jacaranda a město se promění v pohádkovou scenérii.

Broken Hill - Broken Hill Trades Hall
Průvodce městem

Broken Hill

Broken Hill je malebné australské město s bohatou historií těžby. Nachází se v Novém Jižním Walesu a je známé svými unikátními muzei, galeriemi a impozantní přírodou. Navštivte Line of Lode, památník těžařů, pro úchvatný výhled na město a okolní krajinu. Pro milovníky umění je zde Galerie Pro Hart, která vystavuje díla slavného australského umělce. Při procházce městem oceníte jeho historickou architekturu a přátelskou atmosféru.

Hamilton Island - Hamilton Island Marina 2012
Průvodce městem

Hamilton Island

Hamilton Island je malebný ostrov nacházející se v oblasti Whitsundays v Austrálii. Tato exotická destinace nabízí návštěvníkům úchvatné pláže s bělostným pískem, křišťálově čistou vodu a bohatý podmořský život. Ostrov je obklopený úžasným Velkým bariérovým útesem, který je ideální pro potápění a šnorchlování. Hamilton Island je také výchozím bodem pro poznávání dalších ostrovů i národního parku Whitsunday Islands. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxace a dobrodružství v tomto australském ráji.

Ballina - Boats on the Ricmond River at Ballina, Northern Rivers, New South Wales
Průvodce městem

Ballina

Ballina je malebné irské městečko, které se může pochlubit úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou historií. Procházka po nádherné řece Moy nabízí příjemnou atmosféru a ideální příležitost pro milovníky rybaření. Navštivte Muzeum Jackie Clarka, kde objevíte irskou minulost, a zámeček Belleek, který vás okouzlí svým starobylým kouzlem. Ballina je také skvělým výchozím bodem pro objevování okolní krajiny, jako je například Národní park Ballycroy.

Gladstone - Gladstone Regional Council offices, 101 Goondoon Street, Gladstone Central, 2014
Průvodce městem

Gladstone

Gladstone je malebné přístavní město nacházející se na východním pobřeží Austrálie. S křišťálově čistými vodami a idylickými plážemi je ideálním místem pro milovníky přírody a odpočinku. Návštěvníci si mohou užít nádherné výhledy na okolní krajinu z místního přístavu nebo sledovat lodě připlouvající do jednoho z největších australských přístavů. Průzkumníci si také mohou naplánovat výlet na okolní ostrovy jako je Heron Island či Curtis Island, které nabízejí úžasné možnosti pro potápění a šnorchlování.

Griffith - View over Griffith NSW
Průvodce městem

Griffith

Griffith je malebné australské město s bohatou kulturou a přírodními krásami. Procházka jeho ulicemi vás zavede k historickým budovám, parkům a nádherným zahradám. Navštivte zajímavá místa jako Griffith Regional Art Gallery, kde objevíte místní umělecká díla, či Pioneer Park Museum, kde poznáte historii regionu. Nedaleko města leží národní park Cocoparra, který nabízí pozoruhodnou krajinu, turistické stezky a rozmanité druhy volně žijících živočichů. Griffith je také pozoruhodným vinorodým regionem, takže nezapomeňte ochutnat místní vína.

Geraldton - View towards Geraldton from HMAS Sydney memorial, Geraldton, Western Australia.
Průvodce městem

Geraldton

Geraldton je malebné australské město, které nabízí návštěvníkům pestrou směsici pláží, kulturních atrakcí a historických památek. Prozkoumejte přístav Batavia Coast Marina, kde se můžete těšit na čerstvé mořské plody, nakupování a krásný výhled na oceán. Navštivte také HMAS Sydney II Memorial, který připomíná slavnou námořní bitvu a stojí jako symbol míru. Pro milovníky přírody je ideální destinací Abrolhos Islands, kde můžete potápět, pozorovat ptáky a užívat si uchvacující scenérie.

Groote Eylandt - Groote Eylandt
Průvodce městem

Groote Eylandt

Groote Eylandt je skvělá destinace pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek na severu Austrálie. Toto ostrovní ráj nabízí nádherné pláže, bohatý podmořský život a neuvěřitelnou přírodu. Prozkoumejte kouzlo místa s tradiční aboriginskou kulturou, pozorujte zdejší divokou zvěř a užijte si rybaření v těch nejlepších místech. Nezapomeňte vyrazit na výlet lodí a objevovat nedotčené zálivy a útesy

Devonport - Canary Island Date Palm on the west bank of the Mersey estuary in Devonport, Tasmania.
Průvodce městem

Devonport

Devonport je malebné přístavní město v Austrálii, které vás okouzlí svým kouzelným pobřežím a úchvatnými panoramaty. Toto město nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit: procházky po plážích, cyklistické výlety, prohlídku historických budov a návštěvu uměleckých galerií. Navštivte také noční trhy, kde ochutnáte místní produkty a budete moci nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu. Nezapomeňte na osvěžující zastávku v některé místní kavárně nebo baru. Krásný Devonport vám zkrátka nabídne nezapomenutelný zážitek.

Esperance - Esperance
Průvodce městem

Esperance

Esperance je malebné přístavní město na jižním pobřeží západní Austrálie, obklopené nádhernými plážemi a národními parky. Proslulé svou působivou scenérií, čistou vodou a nádhernými zálivy, Esperance je ideálním místem pro milovníky přírody a plážových aktivit. Pěší turistika, pozorování divoké zvěře, rybaření či potápění jsou jen některé z činností, které můžete v tomto malebném městě vyzkoušet. Navštivte také nedaleký slavný Pink Lake, který je známý svou nezaměnitelnou růžovou barvou.

Charleville - Architectural drawing of the proposed Hospital, Charleville, 24 October 1884
Průvodce městem

Charleville

Charleville je malebné město s bohatou historií a pestrými kulturními zážitky. Nachází se v srdci Francie a jeho atmosféra vás okouzlí hned při první návštěvě. Procházejte se po úzkých uličkách, obdivujte historické budovy a navštivte místní galerie, muzea či krásně zachovalý hrad. Nezapomeňte se zastavit v jedné z útulných kaváren a ochutnat místní speciality. Charleville je ideálním místem pro poznávání francouzské kultury a historie.

Brisbane - Brisbane skyline seen from the Story Bridge in 05.2013
Průvodce městem

Brisbane

Brisbane je atraktivní australské město s půvabnou atmosférou. Tato metropole Queenslandu vás uchvátí svými nádhernými plážemi, tropickou přírodou a moderní architekturou. Prozkoumejte malebné okolí South Bank parklands, navštivte slavnou botanickou zahradu Mt. Coot-tha a ochutnejte místní speciality v přístavu Eagle Street Pier. Nezapomeňte objevit zdejší muzea a galerie a užijte si jedinečné zážitky v tomto pohostinném městě.

Aurukun - Aurukun, Cape York
Průvodce městem

Aurukun

Aurukun je malebné městečko ležící v australském Queenslandu. Tato odlehlá destinace nabízí nádherné přírodní scenérie, které zahrnují nedotčené pláže, řeky a mangrovové porosty. Při návštěvě Aurukunu si nenechte ujít procházku po místních plážích, kde můžete pozorovat zdejší bohatou faunu a flóru. Prozkoumejte okolní divokou přírodu a navštivte nedaleké národní parky, kde na vás čekají dobrodružství a jedinečné zážitky. Aurukun je ideální destinací pro milovníky klidu, přírody a neobjevených míst.

Sunshine Coast - Preparing logs for rafting on the Noosa River, Noosa, 1889
Průvodce městem

Sunshine Coast

Sunshine Coast je překrásná oblast v Austrálii, která turisty láká svými krásami a slunným počasím. Tento kousek pobřeží nabízí návštěvníkům impozantní pláže, úchvatné národní parky a malebná městečka. Dopřejte si procházku po pláži Noosa Heads nebo objevte zázraky podmořského světa při potápění u Mooloolaby. Nezapomeňte navštívit charizmatickou vesnici Montville či národní park Kondalilla se svým kouzelným vodopádem.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz