Benátky

Letenky do Benátek

Hledáte levné letenky do Benátek? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Benátky

Zaleťte si do romantických Benátek, třeba jen na prodloužený víkend. Letenky do Benátek seženete z Prahy s leteckou společností Ryanair, WizzAir nebo ČSA. Do Benátek přiletíte na letiště Treviso či na letiště Marco Polo. Levné letenky pořídíte z Prahy od 600 Kč, z Vídně pak od 460 korun. Využijte vyhledávač letenek, který Vám umožní hledat termíny s nejlevnější cenou. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Benátek je cca 60 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Benátek lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od března do června a poté od září do listopadu. 

ItálieItálie
📜 Historie
🏺 Museum
🌊 Moře
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát

Itálie

Letiště

2 letiště (VCE,TSF)

Časový posun

Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Benátky.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 57min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Venezia / Tessera - Marco Polo Airport se nachází 8 km od centra města Benátky.

Letiště Treviso / Sant'Angelo Airport se nachází 25 km od centra města Benátky.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Benátky od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Benátky jsou a letiště Venezia / Tessera - Marco Polo Airport. letiště Treviso / Sant'Angelo AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Venezia / Tessera - Marco Polo Airport (VCE). Treviso / Sant'Angelo Airport (TSF)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Benátky je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Benátky

Benátky mají 2 hlavní letiště. Mezinárodní letiště zvané Benátky Marco Polo a druhé letiště Treviso. Z Prahy můžete dorazit na obě letiště, z Vídně pak pouze na letiště Marca Pola.

Doprava z/na letiště Benátky VCE

 • Autobus (5)

  Jezdí každou půlhodinu.


  ~ 25 min
  8 €

Doprava z/na letiště Benátky TSF

 • Vlak + bus

  Městský autobus linky 6 na vlakovou stanici v Trevisu a odtud vlakem do Benátek.


  ~ 50 min
  5 €

Co vidět v Benátkách

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 8 míst, co vidět v Benátkách .

 •  

  Náměstí Svatého Marka

  Historie zde dýchá na každém rohu jedno z nejnavštěvovanějších míst města. Ikonické náměstí pocházející ze 12. století, jemuž dominuje bazilika sv. Marka.

 •  

  Dóžecí palác

  Dóžecí palác je jednou z dominant italských Benátek, palác vybudovaný ve stylu benátské gotiky. Palác byl rezidencí benátského dóžete, vládce Benátské republiky. Nachází se na náměstí Svatého Marka, obrácen západní fasádou do jeho menší části a k přístavnímu molu na jihu. Na severu sousedí s bazilikou sv. Marka.

 •  

  Bazilika svatého Marka

  Centrem Benátek je Náměstí svatého Marka (Piazza San Marco) kde stojí nejvýznamnější stavby města. Hlavním magnetem turistů a cestovatelů je Bazilika svatého Marka (Basilica di San Marco), která byla vystavěna v byzantském stylu. V těsné blízkosti se tyčí do výše skoro sto metrů Zvonice baziliky svatého Marka (Campanile di San Marco).

 •  

  Canal Grande

  Canal Grande neboli Velký kanál je hlavní vodní cesta, která protíná srdce Benátek a kolem níž stojí většina významných historických budov tohoto města.

 •  

  Most vzdechů

  Most vzdechů je krytý, asi 11 m dlouhý můstek v Benátkách. Byl vystavěn z bílého mramoru v roce 1574 a spojuje výslechovou místnost v Dóžecím paláci s blízkým vězením. Jeho současný název mu dali teprve romantici v 19. století, podle lorda Byrona je odvozen od srdceryvných vzdechů vycházejících z hrdel odsouzených vězňů, kteří tudy bývali odváděni do vězení.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

Pohled na Barcelonu

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

pohled na New York City

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

promenáda v Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

Lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

Londýn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

Řím

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Benátky

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Arrecife
🌴 Dovolená
👍 13 980 Kč
Amsterdam
✨ Víkendovka
🎉 1 993 Kč
Salála
🌴 Dovolená
🤩 15 490 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Milán
✨ Víkendovka
🎉 988 Kč
Punta Cana
🌴 Dovolená
🤩 21 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz