Jerevan - Mount Ararat and the Yerevan skyline. The Opera house is visible in the center.

Letenky do Jerevan

Hledáte levné letenky do destinace Jerevan? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Jerevan

Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Jerevan navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
ArménieArménie

Stručně a jasně

Stát

Arménie

Letiště

1 letiště (EVN)

Časový posun

+3h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Jerevan.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 3h 30min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Zvartnots International Airport se nachází 9 km od centra města Jerevan.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Jerevan od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Jerevan je letiště Zvartnots International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Zvartnots International Airport (EVN)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Jerevan je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Jerevan

K cestě do destinace Jerevan lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Jerevan - 22 míst co vidět .

 • Matenadaran
   

  Matenadaran

  Matenadaran, nebo také Institut pro staré rukopisy, je jednou z největších knihoven starých rukopisů na světě. Nachází se v Jerevanu a obsahuje více než 17 000 rukopisů a dokumentů, které pocházejí z období od 5. do 19. století. Mezi nejcennější patří rukopisy Bible, klasických řeckých a římských spisů a také arménské literatury. Pro návštěvníky je k dispozici průvodcovská služba a možnost prohlídky rukopisů.

 • Tsitsernakaberd
   

  Tsitsernakaberd

  Tsitsernakaberd, oficiální památník obětem arménské genocidy, byl postaven v roce 1967 na kopci Tsitsernakaberd v Jerevanu. Každý rok 24. dubna se zde tisíce Arménů shromažďují, aby uctili památku obětí genocidy. Lidé, kteří se zde scházejí, kladou čerstvé květiny jako projev úcty všem, kteří zemřeli v důsledku této tragédie. V roce 1995 bylo otevřeno Arménské muzeum-institut genocidy.

 • Sergey Parajanov museum
   

  Sergey Parajanov museum

  Muzeum Sergeje Parajanova v Jerevanu je pocta sovětsko-arménskému režisérovi a umělci Sergeji Parajanovovi a patří mezi nejpopulárnější muzea v Jerevanu. Zobrazuje rozmanitou uměleckou a literární dědictví Parajanova. Muzeum bylo založeno v roce 1988, kdy se Parajanov přestěhoval do Jerevanu. Sám si vybral místo (etnografické centrum Dzoragyugh v Jerevanu) a projekt stavby muzea. Muzeum je jedním z kulturních center Jerevanu, známé svými výstavami, publikacemi a poctami.

 • Vernissage
   

  Vernissage

  Yerevan Vernissage je tradiční otevřený trh v centru města Yerevan, hlavním městě Arménie. Je to oblíbená turistická atrakce a mnoho lidí sem přichází nakupovat suvenýry, ručně vyráběné umělecké předměty, tradiční arménské koberce, šperky, keramiku a další výrobky. Tento trh se koná každou sobotu a neděli

 • Gafesčjanovo centrum umění
   

  Gafesčjanovo centrum umění

  Cafesjianovo centrum umění v jerevanské čtvrti Kentron je nejen muzeum moderního umění, ale také kulturní centrum, které nabízí širokou škálu výstav, přednášek, koncertů a edukačních programů pro dospělé i děti. Otevřeno bylo v listopadu 2009 a od té doby ho každoročně navštíví více než milion lidí. Nachází se v komplexu schodiště s fontánami, které stoupá od zahrad Tamanyan Street a pěší zóny. Celý komplex je inspirován vizí svého zakladatele Gerarda L. Cafesjiana.

Počasí Jerevan

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Výhled na Edinburgh

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Jerevan

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👌 1 517 Kč
milan
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
🤩 2 552 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
🚀 2 015 Kč

Letní letenky do Kampánie

Itálie
Před 45 hodinami
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz