Lyon

Letenky do Lyon

Hledáte levné letenky do destinace Lyon? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Lyon

Lyon leží v Francie. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Lyon navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
FrancieFrancie

Stručně a jasně

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (LYS)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Lyon.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 21min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Lyon Saint-Exupery Airport se nachází 20 km od centra města Lyon.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Lyon od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Lyon je letiště Lyon Saint-Exupery Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Lyon Saint-Exupery Airport (LYS)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Lyon je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Lyon

K cestě do destinace Lyon lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lyon - 23 míst co vidět .

 • Musée des Confluences
   

  Musée des Confluences

  Musée des Confluences v Lyonu je fascinující muzeum s neobvyklým designem. Nachází se na soutoku řek Saône a Rhôny a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na vědu, techniku, přírodu a kulturu. Muzeum je určeno pro všechny věkové kategorie a nabízí interaktivní expozice, které zaujmou i ty nejmenší návštěvníky. Pokud hledáte zajímavé místo k návštěvě v Lyonu, Musée des Confluences je tou správnou volbou.

 • La Basilique Notre Dame de Fourvière
   

  La Basilique Notre Dame de Fourvière

  La Basilique Notre Dame de Fourvière je nejnavštěvovanější památkou v Lyonu. Tento neoklasicistní kostel se nachází na kopci Fourvière a nabízí nádherný výhled na celé město. Uvnitř kostela se nachází mnoho uměleckých děl a soch. Navštivte tento krásný kostel a užijte si nezapomenutelný zážitek z výhledu na Lyon.

 • Parc de la Tête d'Or
   

  Parc de la Tête d'Or

  Parc de la Tête d'Or je jedním z největších parků ve Francii a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně lachtanů, slonů a medvědů. Pro turisty jsou k dispozici půjčovny lodí a kol, stejně jako mnoho restaurací a kaváren. Parc de la Tête d'Or je ideálním místem pro pikniky, procházky a relaxaci v přírodě.

 • Place Bellecour
   

  Place Bellecour

  Place Bellecour je největším náměstím v Lyonu a jedním z největších náměstí v Evropě. Nachází se v centru města a nabízí nádherné výhledy na okolní památky, jako je katedrála Notre-Dame de Fourvière a řeka Rhôna. Náměstí je obklopeno obchody, restauracemi a kavárnami, kde si můžete vychutnat tradiční lyonskou kuchyni. Place Bellecour je také místem pro různé kulturní akce a festivaly po celý rok.

 • Museum of Fine Arts of Lyon
   

  Museum of Fine Arts of Lyon

  Muzeum výtvarných umění v Lyonu patří k nejvýznamnějším muzeím svého druhu v Evropě. Sbírky zahrnují umělecká díla od antických římských soch až po moderní umění. Navštivte tento krásný palác a objevte umělecké poklady z celého světa. Vstupné je přijatelné a stojí za to investovat do tohoto kulturního zážitku.

Počasí Lyon

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Lyon

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz