Aberdeen - Aberdeen Central Library and St Marks Church

Aberdeen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Aberdeen

Aberdeen se pyšní přívlastkem 'Granite City', díky svým kamenným budovám, které lemovají tuto skotskou metropoli. Prozkoumejte krásné historické centrum s překrásným Marischal College a návštěvu neopomeňte i u King's College na University of Aberdeen. Při procházce Merchant Quarter můžete navštívit místní obchody a bary. Milovníci přírody mohou relaxovat v Duthie Parku či vyrazit strmější pěší trasou po pobřeží. Aberdeen je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu hradů a whisky destilérií ve Skotské vysočině.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

Aberdeen Maritime Museum
 

Aberdeen Maritime Museum

Aberdeen Maritime Museum je skvělým místem pro návštěvu pro ty, kdo se zajímají o historii mořeplavby a rybolovu. Nachází se v centru Aberdeenu a nabízí návštěvníkům pohled na fascinující sbírku lodí, modelů a artefaktů. Muzeum také připomíná oběti rybolovu na severovýchodě Skotska a nabízí zábavné a interaktivní zážitky pro celou rodinu.

Duthie Park
 

Duthie Park

Duthie Park je krásným místem pro relaxaci v centru Aberdeenu. Park nabízí rozsáhlou zeleň, květinové záhony a jezírko plné ryb. Pro děti je zde k dispozici velké hřiště a minigolf. Vstup do parku je zdarma a park je otevřen po celý rok. Navštivte Duthie Park a užijte si klidnou chvíli v přírodě uprostřed města.

Johnston Gardens
 

Johnston Gardens

Johnstonovy zahrady jsou krásným a klidným útočištěm v srdci Aberdeenu. Tento malý park nabízí krásné květinové záhony, jezírko a vodopád, které okouzlují návštěvníky všech věkových kategorií. Pro milovníky květin je to ideální místo, kde mohou obdivovat krásné rostliny a užít si klidné odpoledne v přírodě.

Provost Skene's House
 

Provost Skene's House

Dům Provosta Skeneho je historickou památkou ve městě Aberdeen. Tento elegantní dům z 16. století je pojmenován po Andrewu Skeneovi, bývalém provostovi města. Dnes slouží jako muzeum, které nabízí fascinující pohled na život v Aberdeenu v minulých staletích. Navštivte tento dům a prozkoumejte jeho bohatou historii a kulturu, kterou nabízí Aberdeenu.

William Wallace Statue
 

William Wallace Statue

Navštivte sochu skotského národního hrdiny Williama Wallace v Aberdeenu. Tato impozantní bronzová socha v životní velikosti připomíná významnou historickou postavu, která vedla skotský lid v boji za nezávislost. Nachází se v krásném parku a je oblíbenou turistickou atrakcí. Užijte si pohled na okolní krajinu a prohlédněte si detaily sochy, která je velmi realistická a působivá.

Gordon Highlanders Museum
 

Gordon Highlanders Museum

Gordon Highlanders Museum v Aberdeen nabízí fascinující pohled do historie skotských vojáků. Vystavuje se zde bohatá sbírka uniform, zbraní a vojenských artefaktů. Muzeum je umístěno v historické budově, která kdysi sloužila jako kasárna pro slavné Gordonské pluky. Pro všechny milovníky vojenské historie je návštěva tohoto muzea v Aberdeenu naprostou nutností.

Aberdeen - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1338 km
Nejbližší letiště ABZ
8 km od centra
Přímý let
~ 1h 56min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
ABZ
Aberdeen - Aberdeen Central Library and St Marks Church
Aberdeen - Aberdeen Central Library and St Marks ChurchAberdeen Maritime MuseumDuthie ParkJohnston GardensProvost Skene's HouseWilliam Wallace StatueGordon Highlanders MuseumSt Machar's CathedralThe Tolbooth, AberdeenHazlehead ParkSeaton ParkKing's College ChapelAberdeen Science Centre

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 18 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz