Asuán průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Asuán

EgyptEgypt

Co vidět

Egipto
 

Unfinished obelisk

Nedokončený obelisk v Asuánu je monumentální kamenná socha, kterou se snažili starověcí Egypťané vytesat z jednoho kusu kamene. Bohužel se jim to nepodařilo a obelisk zůstal nedokončený. Přesto je to impozantní pohled na to, co mohli Egypťané dokázat. Navštivte tento unikátní artefakt a přemýšlejte o tom, jak by vypadal, kdyby byl dokončený.

 

Nubian Museum

Nubské muzeum v Asuánu je jedním z nejlepších muzeí v Egyptě. Muzeum ukazuje historii a kulturu Nubijců a jejich vztah k řece Nil. Expozice zahrnuje artefakty, sochy a fresky, které jsou vystaveny v moderním a pohodlném prostředí. Návštěva muzea je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o této fascinující kultuře.

Philae, Trajan's Kiosk, Aswan, Egypt, Oct 2004
 

Chrám Philae

Navštivte nádherný chrám Philae v Asuánu, který se nachází na ostrově uprostřed Nilu. Tento chrám byl postaven v období helénismu a později přestěhován na své současné místo, aby byl chráněn před povodněmi. Obdivujte krásné reliéfy, sochy a hieroglyfy, které zdobí chrám. Prožijte nezapomenutelný zážitek při návštěvě tohoto historického místa.

 

Chrám Kom Ombo

Navštivte chrám Kom Ombo v Asuánu a prozkoumejte jedinečnou historii tohoto mimořádného místa. Chrám je věnován bohům Sobekovi a Haroerisovi a byl postaven v době Ptolemaiovců. Užijte si nádherný výhled na řeku Nil a okolní krajinu. Vstupenky jsou k dostání na místě a stojí pouhých 4 eur.

 

Vysoká Asuánská přehrada

Vysoká Asuánská přehrada je impozantní stavbou na řece Nil. Tato přehrada byla postavena za účelem kontroly povodní a výroby elektřiny. Vysoká Asuánská přehrada je největší přehradou v Egyptě a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte tento unikátní inženýrský skvost a užijte si krásy Nilu a okolních hor.

 

Tombs of the Nobles

Hrobky šlechticů jsou jednou z nejzajímavějších památek v Asuánu. Tyto hrobky pocházejí z období Starověkého Egypta a jsou bohatě zdobené nápisy a malbami. Vstupenka do této památky je velmi levná a umožňuje vám prozkoumat tuto unikátní část egyptské historie. Pokud hledáte něco mimo běžné turistické atrakce, určitě navštivte Hrobky šlechticů v Asuánu.

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Iraklio
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🎉 1 225 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
😎 10 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 29 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz