Neapol

Letenky do Neapole

Hledáte levné letenky do Neapole? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Neapol

Brána na Amalfské pobřeží je opět letecky dostupná od září 2021 z Prahy. Do Neapole z Prahy létají dokonce 3 nízkonákladové letecké společnosti - Ryanair, WizzAir a EasyJet. Letenky z Prahy se pohybují od 1 290 Kč, z Vídně či Katowic poté pořídíte letenky do Neapole levněji, od 590 Kč. Použijte vyhledávač letenek, který podporuje hledání na delší časový interval a najděte nejlevnější letenku. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Neapole v hlavní sezóně je cca 100 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Neapole lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do října. 

ItálieItálie
☕ Kavárny
🌊 Moře
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát
Itálie
Letiště
1 letiště (NAP)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Neapol.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 33min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Napoli / Capodichino International Airport se nachází 4 km od centra města Neapol.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Neapol od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Neapol je letiště Napoli / Capodichino International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Napoli / Capodichino International Airport (NAP)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Neapol je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Neapol

Podívejte se jak se dostat z letiště Neapol do centra města. Odlety a přílety na letiště Capodichino International Airport

naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Doprava z/na letiště Neapol NAP

 • ALIBUS

  Autobus jezdí každých 20 min.


  ~ 12 min
  5 €
  Rezervace online
 • Taxi

  V Neapoli se vyplatí tarify s pevnou sazbou, kde nepoužívají taxametr a zahrnují jakékoli další poplatky (na / z letiště, noční jízdy, zavazadla) a platí po celý den ve všední dny, víkendy a svátky.


  ~ 5 min
  18 €

Co vidět v Neapoli

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Neapoli .

 • Castel Nuovo
   

  Castel Nuovo

  Stavba hradu Castel Nuovo, nazývaného také Maschio Angioino, byla zahájena v roce 1279 za vlády Karla I. Hrad dříve sloužil jako královské sídlo a později jako pevnost. Hrad je dnes dějištěm kulturních akcí a sídlí zde také Městské muzeum.

 • Parco Virgiliano
   

  Parco Virgiliano

  Park Virgiliano a jeho terasovité zahrady se nachází na úbočí kopce ve čtvrti Posillipo, odkud je nádherný panoramatický výhled na Neapolský záliv. Na první pohled můžete obdivovat Sorrentský poloostrov a Vesuv či ostrovy Capri, Procida a Ischia.

 • Castel Sant'Elmo
   

  Castel Sant'Elmo

  Castel Sant'Elmo je středověký hrad postavený kolem roku 1300, od roku 1988 je přístupný veřejnosti. Z hradu budete mít výhled na historické centrum Neapole. Vstup do hradu je zdarma vždy první neděli v měsíci, jinak zaplatíte 5 eur. Na kopec k hradu se můžete vyvézt Funicolare Centrale, lístek koupíte za 1,20 eur.

 • Catacombe di San Gennaro
   

  Catacombe di San Gennaro

  Catacombe di San Gennaro jsou největší katakomby v jižní Itálii. Podzemní pohřebišťě bylo v Neapoli vybudováno ve 2 - 3. století n.l. Nacházejí se v městské čtvrti Sanità a jsou důležitou součástí historie města. Do katakomb byl pochován patron města - svatý Gennar.

 • Basilica San Francesco di Paola
   

  Basilica San Francesco di Paola

  Bazilika svatého Františka z Pauly se nachází na náměstí Piazza del Plebiscito, tedy na hlavním náměstí v Neapoli. Impozantní kostel byl postaven v neoklasicistním stylu v roce 1817 a má připomínat Pantheon. Bazilika je jedním z nejdůležitějších katolických chrámů ve městě.

Počasí v Neapoli

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Neapol

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz