Mallorca
Průvodce ostrovem

Mallorca

Mallorca je ostrov ve Středozemním moři a největší ostrov Španělska a Baleárských ostrovů. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Hlavním městem Mallorky je Palma de Mallorca. Ostrov má rozmanitou krajinu s horami, útesy a plážemi.

Lanzarote - průvodce ostrovem
Průvodce ostrovem

Lanzarote

Lanzarote nebo-li Ohňový ostrov je čtvrtý největší ostrov Kanárských ostrovů. Celý ostrov je prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Vydejte se do Ohňových hor (Montaňas del Fuego), kde se nachází národní park Timanfaya se sopečnými útvary a měsíční krajinou. Nejkrásnější pláže ostrova najdete v chráněné oblasti Playas de Papagayo a za černým lávovým pískem se vydejte na pláž Playa Quemada.

tenerife
Průvodce ostrovem

Tenerife

Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů a řadí se do tzv. Makaronésie. Hlavním městem je Santa Cruz de Tenerife. Dovolenou na Tenerife můžete plánovat za relaxem v luxusních hotelích na pobřeží nebo si půjčit auto a objet krásy ostrovy. Kromě pláží s černým pískem by Vám neměla uniknout sopka Pico del Teide, která je zároveň nejvyšší horou Španělska.

Menorca
Průvodce ostrovem

Menorca

Menorca je druhý největší ostrov Baleárských ostrovů. Nabízí krásné pláže se skalnatými útesy, zhruba polovina území Menorcy je přírodní rezervací a u pláží často potkáte krásné suchozemské želvy. Nejnavštěvovanější pláží na ostrově je Son Bou, která je více než 2 km dlouhá. Zavítejte také do hlavního města Mahón s nádherným přístavem či do Ciutadely s paláci, které patří ke skvostům menorské architektury.

Fuerteventura
Průvodce ostrovem

Fuerteventura

Druhý největší ostrov Kanárských ostrovů s nekonečnými bílými plážemi a neskutečnými všudypřítomnými barvami. Můžete buď relaxovat na pláži nebo si půjčit auto a objet krásy ostrovy. Ostrovu dominuje nejvyšší hora Pico de la Zarza.

La Palma
Průvodce ostrovem

La Palma

Ostrov La Palma je jedním z Kanárských ostrovů. La Palma je s rozlohou 706 km² pátým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Je to také nejseverozápadnější ostrov Kanárů. La Palma je vulkanického původu a také vulkanicky nejaktivnější ostrov Kanárských ostrovů. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de la Palma. La Palma je oblíbenou turistickou destinací se svými písečnými plážemi, dramatickou krajinou a mírným klimatem. La Palma je také domovem observatoře Roque de los Muchachos, jednoho z předních světových astronomických výzkumných zařízení.

Gran Canaria
Průvodce ostrovem

Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů. Ostrov je sopečného původu a je převážně hornatý. Můžete buď relaxovat nebo si půjčit auto a objet krásy ostrova. Např. přístav Puerto de Mogan, písečné duny Maspalomas nebo vyjít na nejvyšší horu Pico de la Nieves. 

Ibiza
Průvodce ostrovem

Ibiza

Ibiza je jedním z Baleárských ostrovů, která je hojně navštěvována turisty. Je proslulá především diskotékami a bary, na druhou stranu tu stále najdeme přírodní krásy – zátoky, krápníkové jeskyně a přírodní parky – jako je park Ses Salines. Vyšplhat můžete také na nejvyšší horu ostrova  Sa Talaiassa, případně se podívat na zdejší památky, z nichž některé jsou na seznamu světového kulturního dědictví Unesco.

výhled na Barcelonu z parku Guell
Průvodce městem

Barcelona

Kouzelná Barcelona je právem považována za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Mezi nejznámější památky se řadí díla geniálního architekta Antonia Gaudího, jehož tvorba je dnes viditelná téměř na každém kroku. Ať už se jedná o katedrálu Sagrada Familia (jejíž stavba probíhá již od roku 1882), nebo kouzelný Park Güell, kde si budete připadat jako v říši fantazie a snů. Rozhodně ale nemůžeme zapomenout na majestátný vítězný oblouk Arc De Triomf, hlavní ulici La Rambla, historickou čtvrt Barri Gòtic a mnoho dalšího.

Mellila, Španělsko
Průvodce městem

Melilla

Melilla je španělské město na severoafrickém pobřeží Středozemního moře. Toto malebné město se pyšní bohatou historií a nádhernou architekturou. Procházejte se po jeho malebných uličkách a navštivte malebnou ctvrť Pueblo, historickou pevnost La Ciudadela, hlavní náměstí Plazuela España a další působivé památky. Melilla je také známá svými krásnými plážemi a přírodními parky, které lákají turisty k relaxaci. Španělská kultura se zde prolíná s marockým vlivem, což vytváří jedinečnou atmosféru.

Madrid
Průvodce městem

Madrid

Madrid vás pohltí svým tempem a stylem života místních obyvatel. Historických památek ve španělské metropoli moc nenajdete, za to na vás ale čeká nepřeberné množství kaváren, galerií a parků. Dominantou Madridu je Palacio Real, který byl postaven v 18. století, hlavní náměstí - Plaza Mayor a jedno z nejznámějších náměstí v Madridu Plaza del Sol.

Palma de Mallorca
Průvodce městem

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca, známá také jednoduše jako Palma, je hlavním a největším městem autonomního společenství Baleárských ostrovů ve Španělsku. Nachází se na jižním pobřeží Mallorky v zálivu Palma. Město má přes 401 tisíc obyvatel. Město bylo založeno jako římská kolonie v roce 123 před naším letopočtem.

A Coruña
Průvodce městem

A Coruña

A Coruña je španělské přístavní město s bohatou historií a půvabem. Nachází se v provincii Galicie na severozápadním pobřeží Španělska. Procházejte se po starobylých uličkách města a objevujte jeho malebné náměstí, hradební zdi a impozantní středověká stavba Torre de Hércules – maják, který se považuje za nejstarší na světě. Nenechte si ujít návštěvu pláží Orzán a Riazor, kde si můžete odpočinout a obdivovat krásu atlantského oceánu. A Coruña je ideálním cílem pro milovníky kultury, historie a přírody.

Ibiza
Průvodce městem

Ibiza

Ibiza (Eivissa) je hlavním městem stejnojmenného ostrova Ibiza a jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Město je známé svým nočním životem, plážemi a uvolněnou středomořskou atmosférou. Město Ibiza je také domovem řady historických a kulturních zajímavostí, takže je skvělou destinací pro jednodenní výlet s následným přesunem k plážím.

Granada, Andalusie, Španělsko
Průvodce městem

Granada

Granada je malebné historické město na jihu Španělska, známé především svým nádherným arabským palácem Alhambra. Procházejte se po úzkých uličkách čtvrti Albaicín a obdivujte bílé domy s barevnými květinami. Navštivte také gotickou katedrálu a královskou kapli, kde jsou pohřbeni slavní španělští panovníci Ferdinand a Isabela. Pro unikátní zážitek se vydejte do místních jeskynních domů v Sacromonte. Granada je ideálním místem pro milovníky historie, kultury a autentické andaluské atmosféry.

Sevilla
Průvodce městem

Sevilla

Hlavní město Andalusie je jedno z nejkrásnějších měst Španělska. V Seville najdete nejstarší královský palác v Evropě – Alcázar s rozsáhlými zahradami s ovocnými stromy a fontánami. Spolu s dalšími památkami jako je Indický archiv a katedrála Panny Marie byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Nenechte si také ujít moderní dílo Metropol Parasol či Torre de Oro. V katedrále Panny Marie najdete hrobku Kryštofa Kolumba.

Valencie
Průvodce městem

Valencie

Valencie je 3. největší město ve Španělsku, které leží na Costa del Azahar (pobřeží pomerančového květu). Valencie má nepřeberné množství lákadel. Přes historické centrum města, místní tržnici, pláže až po architektonické středisko současné architektury – Město umění a věd od S. Calatravy. Každý rok v březnu se zde pořádá festival Las Fallas na počest svatého Josefa (Saint José).

Bilbao centrum
Průvodce městem

Bilbao

Bilbao je největší město v Baskicku (autonomním společenství v severním Španělsku). Naleznete zde Guggenheimovo muzeum, největší atrakci Bilbaa, které bylo dostaveno v roce 1997. Nevynechejte ani staré město – Casco Viejo, katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva, kde můžete ochutnat některé z nejlepších pintxos – tapas ve městě. Zavítat můžete také na trh Ribera, kde najdete čerstvé ryby a zeleninu. Hromadnou dopravou se pak můžete dostat i na pláž Playa Arrietara za městem.

malaga
Průvodce městem

Málaga

Španělská Málaga je jedním z nejstarších přístavů ve Středomoří. Zároveň jde o druhé nejlidnatější město Španělska a je také největším městem na pobřeží Costa del Sol. Najdete zde nejen řadu historických památek, ale také dechberoucí pláže. Určitě neminete Alcazaba de Málaga – starý maurský hrad, místní katedrálu a Castillo de Gibralfaro, odkud je nádherný výhled na město a přístav.

zaragoza
Průvodce městem

Zaragoza

Zaragoza na severovýchodě Španělska, je hlavním městem autonomního společenství Aragonie a provincie Zaragoza. Leží na soutoku řeky Ebro, Huerva a Gállego. V centru Zaragozy naleznete palác Aljafería, dřívější sídlo aragonských králů. Na hlavním náměstí Plaza del Pilar, najdete zrekonstruovanou katedrálu La Seo.

San Sebastian
Průvodce městem

San Sebastian

San Sebastián nebo Donostia je pobřežní město a obec nacházející se v Baskickém autonomním společenství ve Španělsku. Leží na pobřeží Biskajského zálivu, 20 km od francouzských hranic. Je hlavním městem provincie Gipuzkoa. Domluvíte se tu španělsky i baskicky. Do San Sebastiánu se jezdí především za surfem na místních plážích a za gastronomií - ochutnat musíte místní pinxtos (tapas). Nejoblíbenějších turistických atrakce v San Sebastiánu jsou: pláž La Concha, Parte Vieja (Staré město), Monte Igueldo a akvárium.

Vigo
Průvodce městem

Vigo

Vigo je malebné přístavní město nacházející se na severozápadě Španělska. Jeho krásné pláže a úchvatné panorama zálivu jsou skvělým místem pro odpočinek a rekreaci. Vigo nabízí návštěvníkům bohatou historii a kulturu, svědčí o tom např. historické centrum s úzkými uličkami a náměstí Plaza Constitución. Navštivte Fortaleza do Castro s nádherným výhledem na město nebo objevte vodopády na řece Lagares. Rakoviny, chobotnice a další mořské poklady si pak můžete vychutnat v místních restauracích.

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Průvodce městem

Alicante

Přístavní město Alicante se nachází na pobřeží Costa Blanca, které nabízí čisté moře a dlouhé písečné pláže. Nad městem se tyčí hrad Santa Barbara, odkud je nádherný výhled na celé Alicante. Staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdeme tu také udržovanou městskou pláž, mnoho městských muzeí a uměleckých galerií, spoustu restaurací a kaváren, včetně rušného nočního života. Alicante je oblíbenou vstupní branou do nedalekých letovisek na pobřeží Costa Blanca.

Almería
Průvodce městem

Almería

Almería je přístavní město na jihovýchodě Španělska, které vás okouzlí svou historií i malebnou polohou. Navštivte pevnost Alcazaba, která se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled na pobřeží. Nezapomeňte se zastavit v katedrále s unikátní architekturou a užijte si procházku po starobylých uličkách. Pokud hledáte odpočinek na pláži, mířte do přírodního parku Cabo de Gata. Almería nabízí autentickou atmosféru, vynikající gastronomii a příjemné klima, což z ní dělá ideální destinaci pro váš odpočinek.

santander
Průvodce městem

Santander

Santander je historické město v severním Španělsku u Biskajského zálivu. Jedná se o hlavní město Kantábrie, jednu z nejméně turisticky navštěvovanou oblast Španělska. V Kantábrii naleznete spoustu nádherných pláží a pohoří Picos de Europa, které nabízí dechberoucí výhledy. Dokonce tu najdete stopu Antoina Gaudího v podobě stavby Capricho.

Burgos
Průvodce městem

Burgos

Burgos je malebné město ležící na severu Španělska, ve kterém na vás čeká bohatá historie a architektura. Procházka jeho úzkými uličkami vás zavede k impozantní katedrále, která je na seznamu UNESCO, gotickým chrámům či hradu s výhledem na město. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu morcillu, kořeněnou krvavou jitrnici, která si získala příznivce z celého světa. Burgos je ideálním místem pro milovníky kultury a gastronomie, které si zamilujete na první pohled.

Las Palmas de Gran Canaria
Průvodce městem

Las Palmas de Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů. Ostrov je sopečného původu a je převážně hornatý. Můžete buď relaxovat nebo si půjčit auto a objet krásy ostrova. Např. přístav Puerto de Mogan, písečné duny Maspalomas nebo vyjít na nejvyšší horu Pico de la Nieves. 

Santa Cruz de Tenerife
Průvodce městem

Santa Cruz de Tenerife

Město Santa Cruz de Tenerife je hlavním městem ostrova Tenerife. Město se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova a je největším městem Kanárských ostrovů. Santa Cruz de Tenerife je rušné přístavní město a je oblíbeným turistickým cílem. Město je domovem mnoha restaurací, muzeí a uměleckých galerií.

Murcia, Španělsko
Průvodce městem

Murcia

Murcia, malebné město na jihovýchodě Španělska, je oblíbeným cílem pro milovníky historie a přírody. Procházejte se mezi barokními budovami ve středu města s dominantní katedrálou Nuestra Señora de la Asunción, navštivte Zahrady Floridablanca nebo prozkoumejte hlavní pevnost - Castillo de Monteagudo. Určitě ochutnejte tradiční pokrm paparajotes, který je typický pro Murcii a navštivte kostel San Francisco Javier, což je skvost místní architektury.

Pamplona
Průvodce městem

Pamplona

Pamplona je malebné město na severu Španělska s bohatou historií a kulturou. Slavné svým každoročním festivalem San Fermín, kdy účastníci běží ulicemi města před rozběsnutými býky. Kromě tohoto adrenalinového zážitku si mohou návštěvníci užít procházku po starobylých kamenných uličkách, ochutnat delikatesy baskické kuchyně v místních taverách nebo navštívit impozantní katedrálu Santa María la Real. Pro milovníky architektury je zde také obklopení památek, jako jsou městské hradby a pevnost La Ciudadela.

Arrecife
Průvodce městem

Arrecife

Arrecife je hlavní město ostrova Lanzarote, jednoho z Kanárských ostrovů ležících u pobřeží Španělska. Arrecife je známé svou sopečnou krajinou, krásnými plážemi a historickými památkami, což z něj dělá oblíbenou turistickou destinaci. Jednou z hlavních atrakcí v Arrecife je Castillo de San José, hrad ze 17. století nacházející se v přístavu, který byl přeměněn na muzeum o historii ostrova. Dalším oblíbeným cílem je Jardín de Cactus, unikátní zahrada plná tisíců kaktusů z celého světa. Město má také rušný noční život s řadou barů, klubů a restaurací, které uspokojí turisty i místní obyvatele. Pláž Playa Honda, která se nachází kousek za městem, je dalším oblíbeným místem pro koupání a opalování.

Puerto del Rosario
Průvodce městem

Puerto del Rosario

Puerto del Rosario je hlavní město ostrova Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Je to hlavní obchodní centrum ostrova a přístav pro trajekty. Město se nachází na východním pobřeží ostrova, asi 10 km od letiště FUE. Město má přibližně 23 000 obyvatel a je oblíbeným turistickým cílem. Město má širokou škálu obchodů a restaurací, také tu najdeme spoustu muzeí a uměleckých galerií.

Valladolid, Španělsko
Průvodce městem

Valladolid

Valladolid, malebné město ve Španělsku, nabízí bohatou historii a nádherné památky. Prohlédněte si impozantní chrám a univerzitu ve starém městě, ochutnejte místní vína a tapas v tradičních restauracích, nebo navštivte jedno z mnoha muzeí v této kulturální oáze. Nezapomeňte zavítat do blízkého parku Campo Grande s jeho krásnými zahradami a zvířaty, který přináší klid a pohodu uprostřed rušného města. Valladolid je skvělým výchozím bodem pro objevování okolních oblastí.

Santiago de Compostela, Španělsko
Průvodce městem

Santiago de Compostela

Santiago de Compostela je působivé historické město na severozápadě Španělska. Navštivte slavnou katedrálu, která je cílem tisíců poutníků přicházejících po poutní cestě Camino de Santiago. Projděte se úzkými uličkami starého města a obdivujte středověkou architekturu, kavárny a galerie. Nenechte si ujít Muzeum Pilgrimages and Santiago, kde se dozvíte více o historii a významu poutě. Santiago de Compostela nabízí také bohatý kulturní program a tradiční španělskou gastronomii.

Logroño
Průvodce městem

Logroño

Logroño je malebné město ležící v severním Španělsku, známé svými vinicemi a bohatým kulturním dědictvím. Procházejte se po starobylých ulicích a navštivte katedrálu Santa María de la Redonda či muzeum La Rioja. Nevynechejte ochutnávku místních vín v mnoha vinných sklípcích ve městě. Zamilujte si gastronomii proslulé tapasové zóny Calle Laurel, kde si můžete dopřát vynikající pokrmy a pověstnou španělskou pohostinnost.

Jerez de La Frontera, Španělsko
Průvodce městem

Jerez de la Frontera

Jerez de la Frontera je malebné andaluské město na jihozápadě Španělska, známé svou koňskou kulturou, flamenkem a výborným sherry. Procházejte se po starých kamenných ulicích, navštivte Alcázar de Jerez, pevnost z 11. století. Nezapomeňte ochutnat tamní proslulé sherry v jedné z místních bodegas. Indianos náměstí vám nabídne nejen krásný výhled na kolemjdoucí, ale také úžasnou atmosféru. Určitě stojí za to navštívit také královské koňské stáje a obdivovat elegantní andalusijanské koně na představení.

Lleida
Průvodce městem

Lleida

Lleida je malebné španělské město s bohatou historií a kouzelnou atmosférou. Tato katalánská metropole skýtá nádherné památky, jako je katedrála La Seu Vella, která dominuje městu, nebo klášter La Seu Nova. Procházka po úzkých uličkách historického centra vás zavede do světa plného charmantních kaváren a útulných restaurací. Navštivte také místní muzea, jako je Muzeum Morery, kde objevíte bohatou kulturu a historii města. Lleida je ideální destinace pro milovníky historie a umění.

Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
Průvodce městem

Santa Cruz de la Palma

Město Santa Cruz de la Palma se nachází na ostrově La Palma na Kanárských ostrovech. Je hlavním městem ostrova a má přibližně 82 000 obyvatel. Město je známé svou španělskou koloniální architekturou. Santa Cruz de la Palma je také vstupní branou do sopečné krajiny ostrova a je domovem hlavního přístavu na ostrově.

Castellón de la Plana
Průvodce městem

Castellón de la Plana

Castellón de la Plana je město na pobřeží Středozemního moře ve valencijském společenství. Castellón leží 70 km severně od hlavního města provincie. Okolí nabízí dlouhé písečné pláže a městečka se starověkými hrady - např. Onda a Peñíscola.

Leon
Průvodce městem

Leon

Město León, jakožto hlavní město španělského regionu Kastilie a León, se nachází na severozápadě země. Město pochází z raného středověku a je známé svou architekturou a kulturou. Ve městě žije přibližně 135 000 obyvatel.

Mahón
Průvodce městem

Mahón

Mahón (Maó) je hlavní město na ostrově Menorca a zároveň největším městem na ostrově. Hlavní město Menorky pak najdeme na východním pobřeží ostrova, v zálivu Mahón. Město je jedním z nejdůležitějších přístavů ve Středomoří a má dlouhou historii obchodu a pirátství. Před 3 tisíci let bylo město založeno Féničany, potéobsazeno Maury. S menšími přestávkami pak ostrov ovládali Britové. Město je také oblíbenou turistickou destinací s řadou pláží a rušným nočním životem. Město je také domovem řady historických budov a míst, včetně katedrály Santa Maria de Mahon, Castell de Sant Nicolau a Museu de Menorca.

Ranón, Asturie, Španělsko
Průvodce městem

Ranón

Ranón je malebné městečko v Asturii, severním Španělsku. Nachází se nedaleko univerzitního města Oviedo, které nabízí bohatý kulturní a historický program. Návštěvníci Ranónu si mohou užít relaxaci v srdci přírody, prozkoumat malebné vesničky v okolí a vychutnat si místní asturskou kuchyni, známou svými ciderem a sýrem Cabrales. Nezapomeňte navštívit pobřežní města Gijón a Avilés či vystoupat na nedaleké hory Picos de Europa, které jsou ideální pro turistiku a nabízejí dechberoucí výhledy.

Alava
Průvodce městem

Alava

Alava je malebný kraj v Baskicku, severním Španělsku, s hlavním městem Vitoria. Toto půvabné místo je proslulé svými vinohrady a tradiční architekturou. Navštivte katedrálu Santa María ve Vitorii, která vás uchvátí svým gotickým stylem a impozantní fasádou. Potulujte se po starobylých uličkách, relaxujte v jednom z mnoha zelených parků nebo si dopřejte procházku po pěší zóně ve středu města. Alava je také ideálním místem pro milovníky cykloturistiky a pěší turistiky díky své rozmanité krajině.

Bajadoz, Španělsko
Průvodce městem

Badajoz

Badajoz se může pochlubit fascinující historií a nádhernými památkami. Toto malebné španělské město se nachází v autonomní oblasti Extremadura, poblíž hranic s Portugalskem. Při návštěvě určitě nepřehlédněte imposantní alborský hrad La Alcazaba, který lemuje řeku Guadiana. Projděte se také historickým centrem s jeho katedrálou, kostely a náměstími. Vychutnejte si místní tapas a víno ve vzdušných restauracích. Badajoz je tak skvělým výchozím bodem pro objevování okolní přírody a tradiční iberské kultury.

Valverde
Průvodce městem

Valverde

Valverde je malebné město, které zaujme svým příjemným kouzlem. Pro své malebné uličky a půvabné náměstí zde naleznete celou řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality a vína. Navštivte historický kostel, prozkoumejte místní galerie a užijte si čas v jednom z parků, které nabízí klid a pohodu. Valverde je ideální destinací jak pro romantický víkend, tak pro objevování malebného okolí a krás přírody.

San Sebastian de la Gomera
Průvodce městem

San Sebastian de la Gomera

San Sebastián de La Gomera je malebné město na Kanárských ostrovech, které návštěvníkům nabízí nejen krásné pláže, ale také historické památky. Prozkoumejte starobylé uličky tohoto města a navštivte opevnění Castillo de la Torre del Conde či domov slavného cestovatele Kryštofa Kolumba. Místní gastronomie vás nadchne svými rybami, kávou a banánovými plantážemi, které ostrovu dodávají zvláštní atmosféru.

Tarragona - Tarragona
Průvodce městem

Tarragona

Tarragona je malebné španělské město ležící na pobřeží Středozemního moře. Tarragona je známá svou starobylou architekturou a bohatou historií, zvláště díky římským památkám, jako je Amfiteátr Tarragona. V průběhu návštěvy můžete navštívit impozantní katedrálu, procházet se po úzkých uličkách malebného starého města nebo si užít slunce na místních plážích. Kromě toho se můžete těšit na tradiční španělskou kuchyni a ochutnat místní víno. Tarragona je ideální destinací pro milovníky kultury, historie i nádherné přírody.

Marbella - Dalí. GalaGradiva
Průvodce městem

Marbella

Marbella je luxusní přístavní město na Costa del Sol v jižním Španělsku. Proslulé svými elegantními plážemi, golfovými hřišti a překrásným starým městem s úzkými uličkami a otevřenými náměstími. Navštivte hradní věž ve staré části města, která nabízí malebný výhled na okolí. Pro milovníky luxusu je zde Paseo Marítimo, slavná přístavní promenáda s množstvím exkluzivních obchodů a sofistikovaných restaurací. Nezapomeňte ochutnat španělská vína a tapas v tradičních marbellských podnicích.

Sitges - Sant Bartolmeu i Santa Tecla iglesia/church
Průvodce městem

Sitges

Sitges je fascinující pobřežní městečko, které přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi a útulnými uličkami. Toto španělské klenot leží jen několik kilometrů od Barcelony a překvapí vás svou bohatou kulturou, galeriemi a nádhernou architekturou. Prozkoumejte kostel Sv. Bartoloměje a Sv. Tecla, zastavte se na pláži San Sebastian a zúčastněte se slavnostního festivalu Sitges Film Festival. Při každém ročním období si zde návštěvníci užijí nezapomenutelné zážitky.

Arcos de la Frontera - Title: Église d'Arcos de la Frontera
Průvodce městem

Arcos de la Frontera

Arcos de la Frontera je půvabné historické městečko ve španělském regionu Andalusie, které se nachází na vrcholu strmé skály. Místní středověké uličky a bílé domečky vás okouzlí hned při první návštěvě. Navštivte kostel Santa María de la Asunción a impozantní hrad Castillo, který dominuje krajině. Ochutnejte místní speciality v tradičních tapas barech. Prozkoumejte okolní přírodu a obdivujte panoramatické výhledy z vyhlídkových míst ve městě.

El Puerto de Santa María - Panorámica de El Puerto de Santa María
Průvodce městem

El Puerto de Santa María

El Puerto de Santa María je atraktivní španělské město ve svazovém státě Andalusie, skládající se z přístavního městečka s bohatou historií. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu u ústí řeky Guadalete. Jeho malebné uličky jsou plné staveb z různých historických období, jako jsou gotické kostely, nádherné paláce či kasárna. Navštivte La Plaza de España s radnicí a starobylým opevněním, nebo toxin Tharsis, která vám nabídne úchvatný výhled na město a pobřeží.

El Cotillo - The Castillo De Toston acts as a tourist information point and free gallery.
Průvodce městem

El Cotillo

El Cotillo, malebné rybářské městečko na severozápadním pobřeží Fuerteventury, Canárské ostrovy, zaujme návštěvníky svými úžasnými plážemi a klidnou atmosférou. Příznivci surfování a kitesurfingu si zde přijdou na své díky ideálním podmínkám. Prozkoumejte starou pevnost Castillo del Toston, procházejte se po malebném přístavu a ochutnejte tradiční canárskou kuchyni v místních restauracích. El Cotillo je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v krásném prostředí Canárských ostrovů.

Estepona - Castillo de San Luis de Estepona
Průvodce městem

Estepona

Estepona je malebné přímořské město na pobřeží Costa del Sol ve Španělsku. Proslulo zejména svými nádhernými plážemi a historickým jádrem s úzkými uličkami a bílými domky. Při procházce městem obdivujte barevné květinové výzdoby, navštivte místní trhy a ochutnejte španělské speciality. Estepona je ideálním místem pro relaxační dovolenou, ale také pro objevování kulturních a přírodních pokladů Andalusie. Snadno se zde dostanete do nedalekého Marbelly či proslulého Gibraltar.

Gijón - Universidad Laboral
Průvodce městem

Gijón

Gijón je okouzlující přístavní město na severu Španělska, které vás okouzlí malebnými uličkami a nádherným výhledem na pobřeží. K hlavním atrakcím patří Plaza Mayor s historickými budovami, moderní přístavní promenáda a pláže Playa de San Lorenzo. Nezapomeňte navštívit starou rybářskou čtvrť Cimavilla, kde můžete ochutnat vynikající španělskou kuchyni. Pro milovníky kultury je zde i několik muzeí a kulturních center, která stojí za návštěvu.

Figueres - Église San Pere, à Figuères (province de Gérone, Catalogne, Espagne).
Průvodce městem

Figueres

Figueres je malebné katalánské město, proslulé jako rodiště surrealistického umělce Salvadora Dalího. Navštivte zde nezapomenutelné Dalího divadlo-muzeum, kde se můžete pokochat jeho nejfantastičtějšími díly. Procházejte se po starobylých uličkách plných historie, ochutnejte místní delikatesy a kulturní poklady. Při procházce městem nezmeškejte kostely, muzea a náměstí. Toto okouzlující město vám nabídne fascinující zážitek, který si ihned zamilujete.

Getaria - San Salbador church in Getaria, Guipuscoa, Basque Country
Průvodce městem

Getaria

Getaria je malebné rybářské městečko na severním pobřeží Španělska v Baskicku. Nabízí nádherné pláže, skvělé možnosti surfování a bohatou historii. Procházejte se úzkými uličkami plnými baskických kaváren, kde můžete ochutnat místní speciality jako pintxos či baskický sidr. Navštivte rodiště slavného námořníka Juan Sebastián Elcano a nevynechejte Kostel sv. Zuzny. Pokud milujete víno, nezapomeňte navští vit oblasti, která je známá vynikajícím bílým vínem txakoli.

Grazalema - Square in Grazalema, provincia de Cádiz, Andalucía.
Průvodce městem

Grazalema

Grazalema je malebné horské město v jihošpanělském regionu Andalusie. Procházka po jeho úzkých uličkách vás zavede k bělostným domkům, kostelům a nádherným vyhlídkám na přilehlé hory. Navštivte Sierra de Grazalema přírodní park, kde se můžete těšit na nezapomenutelné pěší výlety a pozorování zvířat. Místní specialitou jsou sýry a masné výrobky, které můžete ochutnat v restauracích i na trzích. Grazalema je ideální destinací pro milovníky přírody a pohodové atmosféry.

Antequera - Campiña en Antequera, España.
Průvodce městem

Antequera

Antequera je malebné španělské městečko, které vás okouzlí svou historií a kulturou. Obdivujte fascinující Peña de los Enamorados, známý také jako Cukrová hora, nebo tajemný komplex Dolmen de Menga, který patří mezi největší megalitické památky Andalusie. Prozkoumejte nádherné Alcazaba, opevněný strategický bod s úchvatným výhledem na město, nebo se vydejte na procházku po úzkých uličkách starého města s půvabnými bílými domy a tradičními řemesly. Nenechte si ujít místní gastronomii, kde vynikají chutné tapas.

Ribadeo - Véxase o título e as categorías
Průvodce městem

Ribadeo

Ribadeo je malebné přístavní městečko na severovýchodě Španělska, kde řeka Eo vtéká do Kantonurského zálivu. Procházka po starobylých uličkách plných kouzla a historie vás určitě okouzlí. Město je známé svými nádhernými plážemi, jako je Playa de las Catedrales s pozoruhodnými skalními útvary. Navštivte také malebný ribadeoský zámek s panoramatickými výhledy na moře a nenechte si ujít lokalní španělskou kuchyni. Ribadeo je ideálním místem pro milovníky klidu a přírody.

Huelva - Ayuntamiento de Huelva (España)
Průvodce městem

Huelva

Huelva je malebné město na jihu Španělska, které se nachází poblíž atlantského pobřeží. Huelva je ideálním místem pro milovníky slunce, pláží a bohaté historie. Navštivte zdejší katedrálu Nuestra Señora de la Merced či objevte blízký přístav Palos de la Frontera, odkud vyplul Kryštof Kolumbus na cestu k objevení Ameriky. V Huelve naleznete také exkluzivní pláže s jemným pískem a jedinečnou atmosférou. Prozkoumejte zdejší okolí, užijte si gastronomické speciality a vychutnejte si španělský relaxední styl života.

Algeciras - Plaza Alta, Algeciras, Cádiz, Spain
Průvodce městem

Algeciras

Algeciras je užasné Španělské město, jenž vás ohromí svou atmosférou a kulturou. Nachází se na nejjižnějším cípu země, těsně u Gibraltarského průlivu. Ve městě se můžete projet po nádherném přístavu a pochutnat si na tradiční andalusksé kuchyni. Navštivte také zapomenutou arabskou pevnost, z níž na vás dýchne historie. Prozkoumejte starobylé uličky, nádherné náměstí Plaza Alta a fascinující Muzeum městské historie. Algeciras je město, které si prostě musíte zažít.

Tossa de Mar - Tossa. Baroque church (XVIIIth century)
Průvodce městem

Tossa de Mar

Tossa de Mar je malebné městečko na španělském pobřeží Costa Brava. Proslulé je především svou impozantní středověkou pevností Vila Vella, která se tyčí nad azurovým mořem. Při procházce po úzkých uličkách starého města objevíte mnoho živých barů a restaurací. Pobřeží nabízí několik úžasných pláží, mezi kterými vyniká hlavní pláž Gran Platja s jemným zlatavým pískem. Tossa de Mar je ideálním místem pro milovníky historie, dobrého jídla a plážového odpočinku.

Benidorm - Poniente Beach's sight in Benidorm, Alicante (Spain)
Průvodce městem

Benidorm

Benidorm je populární turistické letovisko na východním pobřeží Španělska, v provincii Alicante. S jeho nádhernými plážemi, přátelskou atmosférou a bohatým nočním životem láká miliony návštěvníků každý rok. Proslul je také svými mrakodrapy a moderním vzhledem. Benidorm nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou vodní sporty, golfová hřiště a tematické parky. Ve večerních hodinách můžete navštívit nejrůznější bary a kluby, abyste si užili skvělou atmosféru. Jedná se o ideální destinaci pro rodiny, páry i partu přátel.

Hondarribia - Casas típicas del barrio de los pescadores en Hondarribia - Fuenterrabía en la provincia de Guipúzcoa, (España).
Průvodce městem

Hondarribia

Hondarribia je malebné baskické městečko na severním pobřeží Španělska s úchvatnou historickou atmosférou. Prohlédněte si zde hrad Castillo de Carlos V, procházet se po půvabných uličkách starého města a užijte si nádherný výhled na moře. Nenechte si ujít místní kulinářské speciality, jako jsou tradiční pintxos, které si můžete vychutnat v mnoha útulných hospůdkách. Pláž La Arena se nachází nedaleko města a je ideálním místem pro odpočinek a koupání.

Cudillero - Esta si es la tipica postal de Cudillero y el lugar preferido de los veraneantes para degustar los productos del mar.
Průvodce městem

Cudillero

Cudillero je malebné rybářské městečko na severním pobřeží Španělska. Jeho barevné domky a úzké uličky se svažují až k přístavu, odkud si můžete vychutnat nádherný pohled na Biskajský záliv. Prozkoumejte jeho historické centrum s přátelskou atmosférou, navštivte místní rybí trh nebo se pokochte jízdou na loďce po pobřeží. Cudillero je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a autenticitu španělského života.

Calella de Palafrugell - Calella de Palafrugell
Průvodce městem

Calella de Palafrugell

Calella de Palafrugell je malebné rybářské městečko na pobřeží Katalánska ve Španělsku. Překrásné pláže, bílé domky s terakotovými střechami a malebný přístav, to jsou hlavní lákadla tohoto středomořského ráje. Prožijte si klidnou dovolenou s procházkami podél pobřeží, ochutnávkou místní kuchyně v barech a restauracích a relaxací na zlatavém písku. Nenechte si ujít návštěvu botanické zahrady Cap Roig a podívejte se na místní hudební festival, který se koná každé léto.

Montefrío - Montefrío, Spain.
Průvodce městem

Montefrío

Montefrío je malebné andaluské městečko v provincii Granada, jižně od Španělska. S kouzelnými úzkými uličkami, bílými domy a nádhernými výhledy na okolní krajinu je Montefrío ideálním místem pro klidnou dovolenou. Navštivte impozantní kostel Iglesia de la Villa, postavený na vrcholku skalního masívu, a prohlédněte si středověký hrad, který městu dominuje. Montefrío také nabízí možnost procházek po malebných stezkách v okolních olivovníkových hájích.

Fuengirola - Juego del Mar Fuengirola
Průvodce městem

Fuengirola

Fuengirola je malebné přímořské město na jihu Španělska, které si zamilujete. Na první pohled vás uchvátí svými typickými španělskými úzkými uličkami s mnoha kavárnami, barů a obchodů. Krásné písčité pláže s čistým mořem a palmami jsou ideální pro užívání sluníčka a relaxaci. Nezapomeňte navštívit promenádu Paseo Maritimo, kde si můžete vychutnat výhled na moře a prohlédnout si historickou pevnost Sohail. Fuengirola je ideální destinace pro pobyt, kde si odpočinete a změníte svůj všední život.

Garachico - Vista de Garachico (Tenerife)
Průvodce městem

Garachico

Malebné městečko Garachico se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Tenerife, Kanárské ostrovy. Toto půvabné místo se může pochlubit zachovalými historickými budovami, klidnými uličkami, autentickou atmosférou a přístavem s přírodními bazény. Prozkoumávání města je skvělým způsobem, jak ochutnat tradiční kanárskou kulturu. Navštivte místní kostel Santa Ana, procházejte se po malebném nábřeží nebo se koupejte v úchvatných lávových bazénech, které vytvořila erupce sopky Teide.

Valldemossa - Valldemossa
Průvodce městem

Valldemossa

Valldemossa je malebné horské městečko na ostrově Mallorca. Procházka úzkými uličkami s květinami zdobenými kamennými domy je jako krok zpět v čase. Navštivte královský kartuziánský klášter, který sloužil kdysi jako královská rezidence a později i inspirace pro hudebního skladatele Chopina. Okolní pohoří nabízí jedinečné pěší turistiku a úchvatné výhledy. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - kokosový dort s názvem Coca de Patata, který Vás určitě nadchne.

Sanlúcar de Barrameda - Etiqueta DO Sanlucar Cádiz
Průvodce městem

Sanlúcar de Barrameda

Sanlúcar de Barrameda je malebné španělské město s bohatou historií a šarmem. Tato perla Andalusie se může pochlubit nádhernými plážemi, okouzlujícím starým městem a pozoruhodnými kulturními památkami. Navštivte impozantní palác Palacio de los Duques de Medina Sidonia, procházejte se malebnými uličkami Barrio Alto a ochutnejte vynikající místní sherry ve sklípcích Bodegas. Zamilujete si atmosféru a kouzlo Sanlúcaru de Barrameda.

Salamanca - Plaque in the center of the Plaza Mayor; world heritage site, 1988, Salamanca.
Průvodce městem

Salamanca

Salamanca, španělské město plné historie a kultury, je ideálním cílem pro milovníky architektury a umění. Prohlédněte si proslulou Univerzitu v Salamance, jednu z nejstarších v Evropě, a nádherné Plaza Mayor, kde můžete ochutnat tradiční tapas. Navštivte také Casa de las Conchas, zdobenou tisíci mušlemi, a impozantní katedrálu. Salamanca Vás zaručeně okouzlí svým šarmem a atmosférou. Nezapomeňte také projet řeku Tormes a užít si malebnou procházku.

Ávila - Avila - Iglesia de los Santos Mártires Vicente
Průvodce městem

Ávila

Malebná Ávila, známá také jako Avila de los Caballeros, je historické město ležící ve středním Španělsku. Jeho hlavní atrakcí je impozantní středověká hradba, která obklopuje staré město a je jedním z nejlépe zachovalých opevnění v Evropě. Nezapomínejte navštívit Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, klášter Convento de Santa Teresa a klidné náměstí Plaza Mayor. Prozkoumejte útulné uličky a ochutnejte tradiční pokrmy, jako je ternera de Ávila nebo yemas de Santa Teresa.

Segovia - Cathedral of St. Mary, Segovia, Spain.
Průvodce městem

Segovia

Segovia je malebné španělské město, které vás okouzlí svými historickými památkami a kouzelnou atmosférou. Procházejte se po úzkých uličkách plných barevných domů, objevujte tajemná zákoutí a ochutnávejte místní speciality v tradičních restauracích. Navštivte ikonický Akvadukt Segovia, proslulý díky své impozantní římské architektuře, nebo krásný Alcázar, který tvoří jedinečnou kombinaci arabské, gotické a renesanční architektury. Segovia je ideální destinace pro ty, kteří hledají klid a romantiku uprostřed panenské přírody.

Oviedo - Ayuntamiento oviedo
Průvodce městem

Oviedo

Oviedo je hlavní město regionu Asturie ve Španělsku, známé svou historickou atmosférou a malebnými uličkami. Procházka městem odhaluje bohatou historii, od středověkých kostelů, jako je Katedrála San Salvador, až po moderní pěší zóny se stylovými kavárnami a obchody. Město je také obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí množství turistických tras a cyklostezek. Navštivte Oviedo pro jedinečný zážitek spojující kulturní bohatství a přírodní krásu.

Girona - Spain.Girona.Muralla
Průvodce městem

Girona

Girona, malebné katalánské město, které okouzlí svou historickou atmosférou a úchvatnou architekturou. Procházka po starých kamenných uličkách vás zavede k impozantnímu Gironskému katedrále, odkud se naskýtá nádherný výhled na město. Při procházce nedaleko řeky Onyar si nenechte ujít pestré barevné domky, které jsou jedním z nejikoničtějších panoramat města. Girona také nabízí řadu muzeí, galerií a skvělých restaurací s tradiční katalánskou kuchyní, které stojí za návštěvu.

La Herradura - Castillo de La Herradura
Průvodce městem

La Herradura

La Herradura je okouzlující španělské městečko na pobřeží Costa Tropical. Pro svou nádhernou pláž Požírák to je ideální destinace pro milovníky slunce, vody a relaxace. Vyzkoušejte místní kuchyni v útulných restauracích a nezapomeňte navštívit romantický zámek La Herradura, který oplývá historií. Pro milovníky potápění a šnorchlování je zde též překrásný přístav Marina del Este s bohatým podmořským životem. La Herradura je místo, kde si každý najde své kouzlo.

Vejer de la Frontera - Statue of La Cobijada, Vejer de la Frontera, Cádiz, Spain
Průvodce městem

Vejer de la Frontera

Vejer de la Frontera je malebné město na jihu Španělska. Procházejte úzkými bílými uličkami a obdivujte nádherné andaluské domy. Město je známé svými nádhernými výhledy na okolní krajinu a pobřeží. Navštivte historické památky jako jsou kostel Santa María de la Oliva a hradní pevnost Castillo de Vejer. Nezapomeňte ochutnat místní andaluskou kuchyni v tradičních restauracích a taverách. Vejer de la Frontera je ideální destinace pro ty, kteří hledají klid, relaxaci a autentický španělský zážitek.

Alcudia - Alcúdia, Mallorca, Spain
Průvodce městem

Alcudia

Alcúdia je malebné městečko na severovýchodě Mallorky, které oplývá historickými památkami a nádhernými plážemi. Prozkoumejte jeho starobylé centrum s odhalenými římskými ruinami a středověkými hradbami, které obklopují malebné uličky a náměstí. Relaxujte na slunných plážích s jemným pískem a azurovým mořem nebo navštivte místní trhy a ochutnejte tradiční mallorskou kuchyni. Alcúdia je ideální destinace pro milovníky historie, přírody a krásných pláží.

Tarifa - Castillo de Tarifa (Andalucía, España) / Castle of Tarifa (Andalusia, Spain)
Průvodce městem

Tarifa

Tarifa je malebné město na jižním pobřeží Španělska, které je oblíbeným cílem turistů díky svým dlouhým písčitým plážím a výjimečným podmínkám pro windsurfing a kitesurfing. Město se nachází na nejužším bodě Gibraltarského průlivu, odkud mohou návštěvníci pozorovat africké pobřeží. Procházka po starobylém opevněném městě vás zavede mezi bílé domy s úzkými uličkami a malebnými kavárnami. Navštivte také hrad Castillo de Guzmán. Výlet na nedaleký ostrov Isla de las Palomas je také dokonalým zážitkem.

Pollença -
Průvodce městem

Pollença

Pollença je malebné městečko na ostrově Mallorca, které oplývá historií a kouzelnou atmosférou. Procházejte se po starobylých uličkách, navštivte střední tržní náměstí se živým ruchem a obdivujte gotický kostel svatého Jiří. Pokud toužíte po nádherných výhledech, vystupte na Kalvárii s kamennými schody a na vyhlídkovou plošinu Puig de Maria. Nezapomeňte také ochutnat místní kulinářské speciality a užít si prázdninovou atmosféru Balearských ostrovů.

Xàbia - Javea, Spain
Průvodce městem

Xàbia

Xàbia, také známá jako Xabia, je očarující město s přátelskou atmosférou. Toto španělské pobřežní městečko je výbornou volbou pro ty, kteří hledají slunce, moře a pohodu. Prohlédněte si středověké centrum s jeho úzkými uličkami a tradičními domy, navštivte místní trhy a ochutnejte svěží mořské plody v restauracích. Nezapomeňte se vydat na nekonečné písčité pláže, kde si můžete vychutnat krásu Středozemního moře, a objevovat malebné zátoky s křišťálově čistou vodou.

Sóller - Port de Sóller. Mallorca.
Průvodce městem

Sóller

Malebný Sóller je perla Baleárských ostrovů, nacházející se na západním pobřeží Mallorcy. Srdcem tohoto půvabného města je nádherné náměstí Plaça Constitució, obklopené stromy, kavárnami a historickými budovami. Soller je ideálním místem pro milovníky přírody a turistiky díky svým okouzlujícím pohořím Serra de Tramuntana. Jízda historickým vláčkem mezi Sóllerem a městem Palma de Mallorca vám nabídne úchvatné scenérie a nezapomenutelný zážitek.

Ronda
Průvodce městem

Ronda

Ronda je malebné město v jihošpanělské provincii Málaga. Obdivujte monumentální Puente Nuevo, který spojuje dvě části města přes strmou rokli. Nechte se okouzlit labirintem úzkých uliček ve starém městě a navštivte impozantní areál Plaza de Toros. Vyzkoušejte místní specialitu, Ronda vino, a prohlédněte si klidné zahrady a paláce okouzlujícího Palacio de Mondragón. Výlet do Rondy rozhodně stojí za to.

Albarracín - Albarracín, Teruel, Spain
Průvodce městem

Albarracín

Albarracín je malebné španělské město s nádhernou historickou atmosférou. Obklopeno impozantním hradbou, který obepíná starobylé kostely a uličky s úzkými domy. Nezapomeňte navštívit katedrálu El Salvador, fresky v muzeu Diocesan a pozoruhodný akvadukt v krajině. Prozkoumejte zdejší tradiční gastronomii ve městských taverách a odpočiňte si s výhledem na okouzlující krajinu Aragonského regionu. Albarracín je nezapomenutelný zážitek pro milovníky historie a přírody.

Port de Sóller - Port de Sóller (Majorca, Spain)
Průvodce městem

Port de Sóller

Port de Sóller je malebné přístavní městečko ležící na severo-západním pobřeží Mallorky. Jeho idylická poloha obklopená horami a nádherné pláže ho činí ideálním cílem pro romantickou i aktivní dovolenou. Navštivte malebný maják Cap Gros, procházejte se dlážděnými uličkami plnými barevných středomořských domů či si odpočiňte v některé z místních kaváren a restaurací. Nezapomeňte se projet světoznámou tramvajovou linkou z města Sóller do Port de Sóller a užijte si úchvatné výhledy na pobřeží.

Puerto de la Cruz - Lighthouse, Puerto de la Cruz, Tenerife, Spain
Průvodce městem

Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz je malebné přístavní město na severu Tenerife, Kanárských ostrovů. Toto místo láká návštěvníky svým druhdymládnu historickým centrem, černými sopečnými plážemi a překrásnými botanickými zahradami. Procházet můžete malebnými uličkami, ochutnat místní gastronomii v příjemných restauracích nebo odpočívat v tématickém parku Lago Martianez. Puerto de la Cruz je skvělá destinace pro ty, kteří si chtějí užít slunce, moře a pestrý kulturní program.

Nerja - Vista del Balcon de Europa en Nerja desde abajo con la playa de fondo
Průvodce městem

Nerja

Nerja je malebné městečko na jihu Španělska, položené na pobřeží Costa del Sol. Toto místo zaujme návštěvníky svou kombinací nádherných pláží, bílých domků a okouzlujícího historického centra. Procházka po promenádě Balcon de Europa nabídne úchvatné výhledy na Středozemní moře. Nezapomeňte navštívit jeskyně Cueva de Nerja, které ukrývají tisíceleté stalaktity a stalagmity. Město nabízí také řadu tradičních tapas barů, kde si můžete vychutnat místní kulinární speciality.

Denia - Cases per a pescadors, plaça de Pere Eiximén d'En Carròs, Dénia.
Průvodce městem

Denia

Denia, známá také jako Dénia, je malebné přístavní město na východním pobřeží Španělska. Tento živý klenot Costa Blanca vás okouzlí svými úzkými uličkami, historickým hradem a bělostnými plážemi. Objevte zde pestrou gastronomii, navštivte tradiční trhy a nechte se unášet atmosférou španělské pohostinnosti. Nezapomeňte také prozkoumat nádherné okolní krajiny a užít si jedinečné pěší výlety po pobřeží či v horách Montgó.

Aínsa - Vista de Aínsa.
Průvodce městem

Aínsa

Aínsa je malebné historické městečko situované ve španělském regionu Aragon. Své kouzlo středověké atmosféry si uchovalo až do dnešních dnů, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky historie a kulturních zážitků. Při procházce po kamenných uličkách obdivujte krásně zachovalé budovy, nádherný hrad a malebné náměstí. Aínsa je také vstupní branou do překrásného přírodního parku Ordesa a Monte Perdido, který nabízí nepřeberné možnosti pro turistiku či jiné dobrodružné aktivity.

Comillas - El Capricho (1883-1885) of Antonio Gaudí, in Comillas (Cantabria, Spain)
Průvodce městem

Comillas

Comillas je malebné španělské městečko s bohatou historií a kulturou. Nachází se na severním pobřeží Španělska a skýtá nádherné pláže a překrásnou přírodu. Návštěvníci si mohou užít procházky po starobylých uličkách, navštívit impozantní palác Palacio de Sobrellano nebo prozkoumat architektonické skvosty od slavného architekta Antoni Gaudího. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni v útulných restauracích a těšit se na nezapomenutelný zážitek v tomto malebném městečku.

Ciutadella de Menorca - Sant Nicolau
Průvodce městem

Ciutadella de Menorca

Ciutadella je malebné přístavní městečko na západním pobřeží ostrova Menorca, které oplývá historií a kouzelnou atmosférou. Procházejte úzkými uličkami s bílými domky a navštivte impozantní katedrálu Santa Maria. Město je lemováno krásnými plážemi a zátokami, ideálními pro slunění a koupání v tyrkysových vodách. V těsném okolí můžete navštívit talajotská archeologická naleziště nebo si naplánovat výlet lodí na nedaleké ostrovy. Ciutadella je skvělým výchozím bodem k prozkoumání Menorcy.

Candelaria - View of Candelaria, Tenerife, Spain
Průvodce městem

Candelaria

Candelaria je malebné městečko na Tenerife, největším ostrově Kanárských ostrovů. Proslulé svou poutní basilikou Nuestra Señora de la Candelaria, jehož návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Užijte si procházky po úzkých uličkách starého města, které skrývají historii, tradice a kulturu tohoto ostrova. Relaxujte na krásných plážích s černým sopečným pískem a nechte se unášet atmosférou přímořské promenády. Candelaria je ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, moře a radosti.

Corralejo - Corralejo from Bayuyo volcano
Průvodce městem

Corralejo

Corralejo je malebné přístavní městečko na severu ostrova Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Proslulé svými nádhernými písčitými plážemi a krystalickým mořem, nabízí návštěvníkům skvělé podmínky pro odpočinek ve sluncem políbené lokalitě. V okolí města také najdete přírodní rezervaci Dunas de Corralejo s jedinečnými písečnými dunami. Nezapomeňte si také udělat výlet lodí na ostrov Lobos, který je neobydlený a dostanete se na něj z přístavu Corralejo za necelých 15 minut.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz